;

تفرّخ

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

 

تفرّخ
دلگشا با افتخار مجموعه ى جدید نقاشى ها و مجسمه هاى فرخ نورونى را با عنوان ((تفرّخ)) به نمایش مى گذارد.
حیوانات نورونى با روحیاتى تقریبا انسانى در فضایى به ظاهر آسوده رنگ گرفته اند؛ فضایى مفرح، سرخوشانه و شاد که اسم نمایشگاه از آن روایت می کند.
این حیوانات از سه زیستگاه آسمان، خشکى و دریا، غافل از دیگرى، غافل از ابراز قدرت و در خشونتى خاموش در کنار انسانها در یک سطح تصویرى قرار می گیرند.
خشونتى که دیر یا زود در ذهن مخاطب جا باز می کند و معنى تصاویر را به چیزى غیر قابل پیش بینى تغییر می دهد.
همه چیز ساخته و پرداخته شده ذهن نقاش است. مقیاس معناى خود را در تصاویر از دست می دهد؛ انسان هایى که در یک نقاشى بزرگتر از نهنگ و در نقاشى دیگر کوچک تر از گرگ تصویر شده اند. گلهاى غول آسایى که گرگ ها در سایه شان پناه گرفته اند و نهن گ هایى که در فضاى تصویر شناورند. آسمان و دریایى که از هم قابل تشخیص نیستند و نیرو هاى طبیعى که مهار شده اند. بر خلاف طبیعت وحشى گر گها(عنصر غالب نقاشی ها)، قرار گرفتن آنها در کنار انسا نهاى خفته به هیچ نوع برخوردى که راوى تقابل نیروهاى طبیعت باشد نمى انجامد.
پرداخت مشابه و تکرار ریتمیک فرم ها در بدن حیوانات، محیط اطرافشان و انسان ها، آنها را در استتار محیط پیرامونى خود و یا در هماهنگى کامل با آن نشان می دهد.
در کنار این نقاشى ها مجسمه هایى با ظاهر پیشا تاریخى به چشم مى خورند که انگار سالها زیر خاک بودند و هنرمند آنها را حفارى کرده است. او با موشکافى و مطالعه آناتومى این حیوانات ناشناخته بى تاریخ و بى جغرافیا به معنى معاصرى از این حیوانات رسیده است که در زیبایى شناسى پیشا تاریخى این مجسمه ها ریشه دارد.
این پنجمین نمایشگاه انفرادى نورونى و دومین نمایش انفرادى او در گالرى دلگشاست. او در نمایشگا ه هاى گروهى زیادى در ایران، آمریکا و امارات شرکت کرده است و عضو اصلى انجمن مجسمه سازان بریتیش کلمبیا مى باشد.

 

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد