مَشق تُرنج

گردآوری: امیر رجایی

نمایشگاه گروهی خوشنویسی

پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷

بیانیه

 

خانه صفوی برگزار می کند:
نمایشگاه گروهی خوشنویسی و تذهیب "مَشق تُرنج"
 

هنر خوشنویسی از ابتدا پیوندی ناگسستنی و عمیق با ادبیات، معماری و مذهب داشته و در همجواری با هنر تذهیب، به عالی‌ترین وجه، روح زمانه‌ را منعکس کرده است. خوشنویسی در عین‌حال سخت‌جان‌ترین شاخۀ هنر در عصر مدرن است که در تاروپود خویش میراث‌دار فرهنگ، هویّت و معانی غنی مردم سرزمین‌هایش و جلوه‌های بصریِ هنر سنت‌گراست.
در قیاس با ممالک همجوارمان، جفای فراوانی بر خوشنویسی‌ رفته است؛ چه در پاسداشت هنرمندانش، چه در زمینۀ اقتصاد هنر و چه در توجه به پژوهش‌های ارزندۀ همسان با اهمیت و ارزش آثار وطنی. کوتاه کردن این فاصله، جز از طریق اعتماد به بخش خصوصی و رونق آن و جدّی گرفتن تلاش‌هایی نظیر برپایی نمایشگاه‌ها امکانپذیر نیست؛ هنرمند خوشنویس اگرچه دل و جانش در سنّت است اما باید نحوۀ ارائۀ اثر را به روش‌های نوین بسپارد.
نمایشگاه «مشقِ تُرنج» با افق و رویکردی معاصر در سازمان‌دهی هنرهای سنّتی و با حضور طیف گسترده‌ای از هنرمندان در عرصه خوشنویسی و تذهیب شکل گرفته است.
دکتر شهاب شهیدانی، عاطفه یزدانی


کیوریتور: امیر رجایی
با همکاری مینا حسن زاده
دستیار کیوریتور: عاطفه یزدانی
هنرمندان:
عاطفه آچاک-آسیه آذرافزا-الهه آذری-سید رسول آقامیری-سید مسعود آقامیری-محمدمهدی ابراهیمی-روح‌ا... اسحاق‌زاده-امیر اسدزاده-مهرداد انصاری-نوشین بحیرایی-مبینا بورونی-داریوش بهرامی-خشایار بهروز-ندا تجدد-حمیدرضا توکلی-مرتضی توکلی‌نسب-فرزانه جعفری-عباس حاج‌هاشمی-سیاوش حججی-زهرا حسن‌زاده-رامین خرم‌زاده-علی خیری-محمدرضا رحیمی-محمدحسن رضایی-حسن ریاضیات‌فر-محسن سلیمانی-محمدفاتح سید نطنزی-فاطمه شری‌زاده-معین شماعی-شهاب شهیدانی-لیلا صبری-مرضیه صدیقی-مهدی عطریان-فائزه سادات فاطمی-علی فرزانه-امیرحسین فهیم-داوود قاسمی-لیلا کامران
-امید گنجعلی-الهام لقمانی
-مرتضی مجتبایی-شهناز ملکی-مصطفی ناطقی-غلامرضا وکیلی مطلق
گشایش پنجشنبه ۲۴ خرداد 
ادامه تا چهارشنبه ۶ تیر 
در نگارخانه صفوی و سه دری فیروزه

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد