فلش بک -بازگوئی داستان

نمایشگاه گروهی

جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۷

بیانیه

 

فلش بک -بازگوئی داستان
نمایشگاه گروهی به انتخاب مینا فشنگچی

محمد اسکندری- ناصر بخشی- عسل پیروانی- نسیم داوری- فاخته شمسیان
هادی علیجانی- مقداد لرپور- نوگل مظلومی- رقیه نجدی – اله یار نجفی

افتتاحیه در پروژه های آران 1 تیرماه 1397
اختتامیه 18 تیرماه 1397

 

خاطرات چه در جایگاه فردی و چه جمعی نقش بسیار مهمی در تغذیه ذهن هنرمند دارند.خاطرات تجربه زیسته هنرمند هستند با تاثیری مستقیم بر ذهن و جان او. پس شاید بتوان گفت که آنچه هنر را از زندگی متمایز می کند، جاودانگی هنر و زوال پذیری زندگی است.در دهه های اخیر بیش از پیش با هنرمندانی روبرو هستیم که مشخصا منبع الهامشان خاطراتشان است. تکه ها و بریده هائی از زندگی روزمره، از خوابها و رویاها و امیال. در این میان خاطرات سانسور شده، افشاگری و عیان کردن و به تصویر کشدن آنچه در زندگی شخصی هنرمند اتفاق افتاده را بارها و بارها در آثار هنری معاصر دیده ایم.
ذات خاطره نسبت محکمی با زمان دارد. هانری برگسون که از مهمترین نظریه پردازان در خصوص زمان است، می گوید: زمان راستین زمان دلتنگی ها و افسردگی های ما، زمان دریغ و دریغا گویی ها و ناشکیبایی های ما و زمان امیدواری ها و آرزومندی ها ی ماست. آن زمان آنگاهی است که ما وقتی به عبارتی یا نوایی گوش فرا میدهیم،به آن دست می یابیم.
این نمایشگاه بهانه ایست برای بیان خاطرات فراموش شده و نشده.بازگوئی  داستانی از گذشته هنرمند که آنقدر در ذهن او اثر گذار بوده که به اثر یا بخشی از اثر هنری تبدیل شده. شاید خاطره ای خوش در کودکی و یا عشقی نافرجام در نوجوانی و یا شاید فلش بکی از خاطره ای جمعی و  اجتماعی که به هر شکلی و دلیلی در ذهن هنرمند ماندگار شده است.
مینا فشنگچی

 

آثار فلش بک -بازگوئی داستان

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد