دنیاهای خیالی

گردآوری: فهیمه نیکویی‌فرد

نمایشگاه گروهی نقاشی

جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ تا سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷

بیانیه

عنصر خیال، به عنوان برجسته ترین عامل برای بیان احساسات هنرمند است که از بند سنت ها رهایی یافته و حالات مختلف ذهنی خود را از قبیل رویا ، کابوس و اوهام بوسیله ضمیر پنهان به تصویر میکشد . 
اثری که هنرمند بر مبنای تصوراتش خلق میکند خیال است، خیال محض ؛ اما همواره مرز خیال و واقعیت تار و مبهم بوده است.

خیال میتواند جستجوی رهایی در مکانی نمادین باشد . اما به تعبیری این نه خواب است و نه خیال... این خود زندگی است که به شکل نمادین به تصویر درآمده است.

زمانی که هنرمند وارد دنیای خیالش می شود تصاویری خلق می کند و جهان پیرامونی را شبیه سازی میکند، که تا حدودی در این تصورات عوامل طبیعی و مسائل فردی نقش دارند و هر چه که بیشتر وارد این دنیای خیالی میشود، می تواند معانی و مفاهیم گسترده تری در آن نهفته باشد. 

در این نمایشگاه و رقابت نقاشی با موضوع " دنیاهای خیالی " ۲۱ اثر از ۱۹ هنرمند در سبکها و تکنیکهای مختلف به نمایش گذاشته شده است. .

هدف از برگزاری این‌نمایشگاه گشودن دریچه ای به تصورات هنرمند از دنیای خیالیش است ؛ هر اثر برای لحظاتی مخاطب را به درون دنیای خیالی هنرمند میبرد و با توجه به تفاوت در تکنیکها و سبکهای آثار جذابیت بیشتری برای مخاطبین ایجاد میشود ؛ در ادامه داوری نهایی آثار توسط اساتید برجسته 》 استاد یعقوب عمامه پیچ و مهدی علایی نژاد 《و انتخاب اثر برگزیده انجام می شود.

آثار دنیاهای خیالی

در حال بارگذاری تصاویر
اثر مرتبط یافت نشد.

مجله

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد