فرشتگان چلچراغ

نمایشگاه انفرادی نقاشی

جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷

بیانیه

فرشتگان چِلچِراغ

 اسب و شیر و درختان وحشی سال ‌هاست که از قصه گو های  اصلی نقاشی‌های سرابی هستند. تا جایی که نقاش آن را نمادی از خود می‌داند.
“چِلچِراغ” در عنوان نمایشگاه به گل ‌های آفتابگردانی اشاره دارد که به جای یک گل، چندین گل همزمان می دهند و همین نکته با وجود زیبایی بیش از حد، آن را نا کار آمد و بی‌دوام می‌کند. گویی تمامی این نقاشی ‌ها به این اشاره دارند که یک چیز زیبا به حد و غایت متعادلش زیباست و زیاده ‌روی آن را عجیب و نا کار آمد می‌کند. مثل خال ‌هایی که سر تا سر تصاویر را پوشانده اند. خالی که در نوع خود جزء زیبای چهره ‌ی یک زن است، نقش بافتی تزیینی به خود می‌گیرد.

 با وجود اصرار نقاش، وابستگی او به اقلیمش در تصاویر پنهان است. او مکان زندگیش را، طبیعت خودش را و واقعیت اطرافش را قصه می‌بافد.

دیدن دنیای اطراف از چشم نقاش فریبنده و فرا واقعی است. خاطره ‌ای بازمانده در ذهن کودکی بازیگوش که بارها در خیال/ واقعیت سوار اسبی بی صاحب در جمع متراکمی از درختان جوان و غیرمرسوم خیال بافته است.

 

هنرمندان نمایشگاه

آثار فرشتگان چلچراغ

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد