;

بربالهای صلح

نمایشگاه گروهی

جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

بیانیه

دنیایی عاری از جنگ، خشونت، فقر، تبعیض نژادی و احترام به حقوق بشر و آزادیهای بنیادین بشری شاید در میان اخباری که دائماً کام ما را تلخ میکند، برای ما آدم بزرگ ها دنیایی دست نیافتنی باشد و نگران شویم که فرزندان ما در چه دنیایی زندگی خواهند کرد، اما چیزی که در این بین فراموش می کنیم این است که اگر کسی قرار باشد دنیای آینده را بسازد، همین کودکان هستند.
مرز بین انتقال آموختهها و آماده کردن کودکان برای رشد و بالندگی و خلق دنیایی بهتر و انتقال کینه، دشمنی، ترس و تبدیل  کردن این موجودات خلاق به انسانهایی پرخاشگر و جنگ طلب، چندان باریک است که اگر کمی بیدقت باشیم، ممکن است آنها را به مسیر اشتباه راهنمایی کنیم. 
خلق دنیایی متفاوت و زندگی بر اساس صلح و دوستی در اثر برون رفت از تنهایی، تفاهم، مدارا  و مهرورزی به دست می آید و  اینها، ارزشهای گرانبهایی هستند که میتوانند زندگی زیباتر و دنیای امنتری را برای انسان خلق کند. همزیستی مسالمت آمیز و دوستی به معنی هم نشینی و گسترش فرهنگ صلح و خیرخواهی است و ترویج آن بستگی به چگونگی آموزش این مفاهیم و ارزشها به کودکان دارد.
همانطور که جنگ و بد اخلاقی ریشه در ذهن انسان دارد، خیرخواهی، نوع دوستی و صلح نیز از ذهن انسان نشأت میگیرد و باید زمینه رویش و ترویج این فرهنگ در ذهنها فراهم شود. ما باید فرصتهایی ایجاد کنیم تا کودکان بتوانند در محیطی سرشار از مهرورزی، تفاهم، احترام و امنیت، صلح و دوستی را تصور و تجربه کنند و این امر تنها در صورتی رخ می دهد که جنبشها و جریانهای مختلفی جهت ترویج این فرهنگ بسیج شوند.

“بربالهای صلح”، پیامی است از سوی کودکان ایران برای ترویج فرهنگ صلح و دوستی که ابزار قدرتمند هنر را برای انتقال پیامشان انتخاب کرده اند و چند سالی است زیر نظر هنرمند عزیزی چون سمیرا دریا که خود در آثارش موضوعات انسانی بی شماری را دنبال می کند آموزش دیده اند و اکنون این کودکان آثارشان را که در آنها مفاهیم مرتبط با صلح چون توجه به محیط زیست، تبعیض نژادی و ... را به وضوح می توان دید، در کنار هم و استادشان به نمایش درآورده اند  تا نقشی در گسترش فرهنگ صلح داشته باشند و  سهمی از فروش آثارشان را نیز برای فعالیت های بشردوستانه اختصاص داده اند.

یادمان باشد زمانی که ضد ارزشها در یک جامعه، ارزش تلقی شوند سقوط آن جامعه حتمی است پس بیایید به فرزندانمان صلح را بیاموزیم، فرزندانمان برای فردایی بهتر نیازمند صلح، دوستی، آشتی، مدارا  و آرامش هستند.
فریدون فربود 
بهمن 1397

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد