رویا

نمایشگاه انفرادی نقاشی

جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

آثار نقاشی «کتایون گیتی» در نگارخانه بهنام دهش پور به نمایش در می آید.
نمایشگاه نقاشی کتایون گیتی از روز جمعه 26 بهمن ماه 1397 در نگارخانه موسسه خیریه بهنام دهش‌پور گشایش می‌یابد. «رویا» نام نمایشگاه این هنرمند است که مجموعه ای از آثار نقاشی با تلفیقی از نگارگری ایرانی و نقاشی اروپایی است. 
کتایون گیتی در مجموعه رویا با ترکیب پرتره و خطوط اسلیمی و ختایی و پرنده سعی در به تصویر کشیدن حالات و رویاهای عرفانی انسان دارد. او با استفاده از نقوش اسلیمی به دلیل پیچیدگی و در هم تنیدگی، حکایتی پر رمز و راز و مافوق مادی را پدید آورده و در به تصویر کشیدن رویاهای یک انسان از این عنصر نمادین در نگارگری ایرانی بهره برده است. به گفته این هنرمند، نقوش اسلیمی و ختایی و پرنده، نمادی از عشق الهی می باشد.این نقوش روح نواز و حرکت سیال نه فقط به لحاظ ظاهری زیباست بلکه عروج روحانی انسان را به سوی کمال به تصویر میکشد.وجود حیوانات درنده خو در کنار فرشته بر روی اسلیمی ها را میتوان به کلنجار هر لحظه غرایز انسانی و حالات عرفانی تعبیر کرد که همچون کناف در هم پیچیده ای میمانند .
کتایون گیتی متولد سال ۱۳۶۲ و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد در رشته نقاشی از دانشگاه سوره و داری گواهینامه درجه دو هنری از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی است. او تاکنون در نمایشگاه های متعدد داخلی و خارجی شرکت کرده است.
لازم به ذکر است بخشی از عواید حاصل از این نمایشگاه صرف تأمین هزینه دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان خواهد شد.

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد