;

نئواکسپرسیونیسم در هنر معاصر ایران

گردآوری: فرناز محمدی

نمایشگاه گروهی

جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ تا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸

بیانیه

جلوه های نئواکسپرسیونیسم درهنرمعاصرایران
این جنبش هنری با نام (نوهیجان نمایی) از اوایل دهه ١٩٨٠ بر بازار هنردنیاسلطه یافت. هنرمندان در واکنش به هنر انتزاعی دهه ١٩٧٠ به هنر فیگوراتیو یعنی تصویرکردن انسان و دیگر اشیاء قابل تشخیص روی آورده بودند.
تاثیرات جهانی نئواکسپرسیونیسم با نشانه هایی همچون، بحران هویت، رویاهای ویران شده، روانپریشی، دفرمه کردن، مسخ شدگی و گاها رنگ‌های تند متاثر از ضرب  قلم هنرمندان با رنگ‌های تند در این آثار همراه بود. هنرمندانی که به مسئله زمان ومکان توجه نداشتند و هر آنچه که قابل اهمیت است بازی ذهن درآثارشان است. 
درایران نیز نوهیجان نمایی در آثارهنرمندان تجسمی نه به تقلید از غرب، بلکه به دلیل مواجه با آنچه تاثیرناملایمات زیستی، جنگ و بحران هویت بوده در آثاربسیاری از عمیق ترین این هنرمندان دیده می‌شود.
 لذا این نمایشگاه، منتخب آثار ارزنده‌ای است از سه نسل ازهنرمندان برای تجسم آنچه که نشان از رنج و سرگشتگی انسان معاصر دارد و بازتاب فردیت است.
گالری شیرین مفتخر است آثار سی هنرمند که در این زمینه فعالیت دارند را به کوشش خانم فرناز محمدی در کنار هم به نمایش بگذارد.

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد