نگارخانه آتشزاد

نمایشگاهها همیشه فرصتی بوده اند تا در فضای ارتباطی نزدیک ، امکان رویارویی هنرمندان با جامعه را فراهم آورند؛ و نیز مجالی بوده اند برای ارائه  تلاش های عملی و نظری، که هر هنرمندی آثار خود را به قصد نمایش و فروش، یا از منظر نقد و بررسی در دیدگاه مردم قرار میدهد؛ مردمی که صاحبان اصلی دستاوردهای هنری اند و مخاطبین حقیقی هنرمند. و در این خاستگاه عرضه و تقاضا، کم و کیف رشد و چگونگی نگرش و توفیق هنرمند نیز به محک ارزیابی می نشیند.

از این روی، کانون های فرهنگی هنری، با رویکرد ها و انگیزه های خاص خود، با فرایندی عمیق و کاربردی اجتماعی، در واقع، مراکز اصلی مبادلات فکری، خلاقیت و نوآوری در جهان امروز به شمار میروند و بر این اساس، در ارتقاء فرهنگ جوامع جایگاهی رفیع دارند.

بر پایه چنین بینشی بود که نگارخانه آتشــزاد در سال 1380 خورشیدی  فعالیتهای خود را آغاز کرد و بر آن شد تا به عنوان میعادگاه مهر ، هنر و اندیشه ، با اجرای برنامه های مناسب، زمینه ارائه آثار برتر هنرمندان شایسته ای را که سرشار از تواناییها ، خلاقیت ها و استعداد های پر بار هستند و با کیمیای دانش و دل ، در طرح و حجم و رنگ ، و سبک های مختلف و تکنیکهای تخصصی خود ، در امتداد سنت تا مدرنیته، آثار ارزشمندی را آفریده اند، فراهم آورد.

حاصل این نگرش و تلاش، برگزاری نمایشگاههای موفق و مختلف فردی و جمعی اساتید و هنرمندان گرانقدر و صاحب نام معاصر و همچنین دیگر استعدادهای جوان این مرز و بوم ، از سالهای گذشته تا به امروز در این گالری بوده، که طی آن، هر یک، در حد ذوق و توان خویش، نماد های بدیعی از افق های پندار، زیبایی، عشق و عرفان را در بستر جستجو، انگیزه و ادراک خود، در معرض دید علاقمندان و شیفتگان آثار خویش قرار داده اند.

و اکنون نیز با نگاهی به گذشته و چشم اندازی به افق های پیش رو ، موجب مباهات است چنانچه توانسته باشیم این مرکز هنری را به مکانی برای مشتاقان و پژوهندگان زیبایی اندیشه و اندیشه های زیبا بدل کنیم، که ایجاد و گسترش ارتباط با جامعه هنری و بهره گیری از ظرفیتها، همدلی ها، خلاقیت ها و حمایتهای قشر فرهیخته هنرهای تجسمی معاصر را بر اساس اهداف تعریف شده و به موازات فعالیتهای آموزشی، وجهه همت خویش قرار داده است .

شایان ذکر است امروزه، کارنامه موفق یک گالری، بی تردید، در گرو نگرشی عمیق و گسترده به عرصه های موجود و رویداد های روز در زمینه فعالیت های مرتبط در کشور، منطقه ، بلکه جهان است ؛ و جدای از نقش مدیریتی و پیش بینی امکانات زیر بنایی و دسترسی به اخبار و اطلاعات به روز، بایستی به راهکارهای لازم در جذب هر چه بیشتر هنرمندان نیز نیک اندیشیده شود و دیگر مولفه های این توفیق ، به ویژه گسترش طیف مخاطبان هنر دوست ، ارتباط بیشتر با تشکل ها و مراکز دست اندر کار آکادمیک و اجرایی، رویکرد جدی تر به جایگاه مجموعه داران و نظایر آن هم از نظر دور نماند.

ستایش هنر و تجلیل از هنرمندان و تلاشگران این وادی ناپیدا کرانه همیشه سبز، همچنان باور ماندگار ماست...

تماس با نگارخانه آتشزاد

نمایشگاه‌های نگارخانه آتشزاد

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

آرت‌فرهای شرکت‌کرده نگارخانه آتشزاد

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

آثار نگارخانه آتشزاد

در حال بارگذاری تصاویر loading
مونا فاضل
افرا غریب‌پور
loading
نمایش بیشتر

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد