فراخوان نمایشگاه گروهی عکاسی پرتره

دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶

 

فراخوان نمایشگاه گروهی عکاسی 


گالری گُمان با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می کند پرتره از دیرباز تاکنون یکی از شناخته شده ترین گرایش های عکاسی به شمار آمده است. شاید بتوان گفت از همان بدو اختراع دوربین عکاسی ، با توجه به راحت تر بودن و ارزان تر بودن بیشتر مورد توجه آنهایی قرار گرفت که درصدد داشتن پرتره ای شخصی بودند و تصاویر به جای مانده از روزهای ابتداییِ رشد  عکاسی گواه و مصداقی از این نگرش غالب است. امروزه نیز همچون گذشته بسیاری از عکاسان ، پرتره را به عنوان شاخه ی تخصصی فعالیت خود پذیرفته و آن را به شکلی تخصصی دنبال می کنند. 
در پی ثبت لحظات و احساسات ناب انسانی، ناشناخته های درونی و برون فکنی، عکاس از دریچه دوربین خود با توجه به ملزومات خاص آن، همواره در تلاش بوده است تا بازنمای حقیقت و زیبایی جلوی دیدگان مخاطب باشد و درونیات نهفته در نهاد بشر را در چارچوب تصویر بگنجاند. در این بین عکاسی در کنار دیگر گرایش های بیان بصری هویت خود را به عنوان شاخه ی  مستقل هنری به اثبات رسانده و امروزه شاهد گستره  ی آن در زمینه های متفاوت و متعدد هستیم. 

هدف از برگزاری  
گالری گُمان با رویکرد شناسایی استعدادهای عکاسی در زمینه های مختلف و در راستای رسالت هنری خویش در پی آنست تا در کنار فعالیت های هنری خویش در دیگر زمینه های هنر، در زمینه ی عکاسی بستر مناسب جهت شناخت و رشد پتانسیل های فرهنگی، هنری در این رسانه ی خاص را فراهم آورده تا جوانان امروز را پشتوانه ای سازد برای آیندگان و در کنار اساتید هنر عکاسی در جهت اعتلای این هنر پتانسیل های فردی نهفته در عکاسان و علاقمندان به عکاسی را به نمایش بگذارد. بدیهی است در پی انتخاب و رشد این برنامه تاثیرات در فرهنگ بصری عکاسی در کوتاه  مدت و طولانی مدت قابل مشاهده مخاطبان این هنر خواهد بود.  
ازاینرو، کمیته ی هنری گالری در پی کشف استعدادها و معرفی اساتید هنر درصدد است تا با برنامه ای منظم در چارچوب طرح "way photo"یا همان مسیر عکس موقعیتی را فراهم آوریم تا در تعاملی سازنده گامی در این راستا برداشته باشد. 
 

شرایط شرکت در نمایشگاه 
 ۱-شرکت در نمایشگاه برای عموم عکاسان اعم از حرفه ای و آماتور آزاد است. 
۲- کلیه تصاویر بایستی در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و هنجارهای اخلاقی باشد
۳ -عکس ها می تواند بصورت دیجیتال و اسلاید و فیلم ثبت شده باشد 
۴-موضوع تخصصی این برنامه از "مسیر عکس " پرتره خواهد بود، لذا کلیه تصاویری که بازنمای چارچوب پرتره نگاری باشد قابل ارسال است. 
۵-ارسال اثر به منزله پذیرفتن شرایط عمومی مطروحه در فراخوان خواهد بود 
۶-آثار ارسالی پس از بررسی کمیته ی هنری گالری گُمان و تائید کیفیت بصری به نمایش گذاشته خواهند شد 
۷ -تکنیک  و گرایش ،آزاد است (پرتره خیابانی، پرتره استودیویی،فوتومونتاژ و.... به طور کلی هر آنچه در گروه پرتره نگاری قرار میگیرد ) 
۸ -پس از بررسی و تائید اولیه گالری شرکت کننده موظف است در اسرع وقت جهت بررسی نهایی با گالری جهت تکمیل این فرآیند در تعامل  
قرار گیرد
۹-آثار پذیرفته در فضای نمایشگاه با سایز ۵۰ * ۷۰ به نمایش درخواهند آمد. 
۱۰-آثار پذیرفته شده بنابرتوافق با هنرمند کارشناسی شده و در صورت تمایل در لیست فروش گالری قرار خواهند گرفت. 
۱۱-در صورت استقبال هنرمندان بدیهی است نمایشگاه با توجه به جدول برنامه ریزی نمایشگاهی در دو یا چند نوبت برگزار خواهد شد و مبنای نمایش آثار در گالری اولویت تاریخ ارسال اثر می باشد. 
۱۲ -تمامی هزینه های تبلیغاتی به عهده ی گالری خواهد بود و بر اساس آن مبلغ ۷۰ هزار تومان ورودی نمایشگاه به ازای هر اثر راه یافته خواهد بود. 
۱۳ -درپایان برای هر یک از پذیرفته شدگان گواهی شرکت در نمایشگاه داده خواهد شد. 
۱۴ -استعداد های شناسایی شده از سمت کمیته ی هنری گالری از همراهی و مشاوره در امر عکاسی وامتیاز تخفیف نمایشگاه انفرادی بهره مند خواهند شد و از امتیازات ویژه ی گالری نیز استفاده خواهند نمود. 
۱۵ -به علت حفظ حدود اصل کپی رایت چاپ اثر به عهده خود هنرمندان خواهد بود و تنها گالری در صورت تمایل هنرمند این مسئولیت را  
به عهده خواهد گرفت، بدیهی است هنرمندان غیر اصفهانی به علت دشواری در امر دریافت و ارسال اثر در صورت تمایل می توانند فایل اثر را  
در اختیار گالری قرار داده و گالری نیز متعهد است که پس از پروسه چاپ آن را معدوم سازد. 

شرایط اختصاصی ارسال آثار 
۱-هر هنرمند می تواند تعداد ۴ اثر برای شرکت در فراخوان ارسال نماید  
بند الف( در صورت پذیرفته شدن هر ۴ اثر، در هر نوبت از نمایشگاه تنها قابلیت نمایش ۲ اثر از یک هنرمند وجود خواهد داشت. 
بند ب( در صورت رسیدن به حدنصاب شکل گیری نمایشگاه ۲ اثر دیگر قابلیت نمایشگاهی خواهند داشت 
۲-آثار ارسالی بایستی در فرمت jpg و در ابعاد ضلع بزرگ 1920 پیکسل ارسال گردد.
۳-نحوه اسم گذاری آثار به شرح زیر است 
نام خانوادگی+نام+شماره اثر 
Mohamad_Safavi01  
۴-ایمیل ارسالی بایستی شامل : نام- نام خانوادگی مولف اثر- شماره تلفن/موبایل- آدرس 
گاهشمار نمایشگاه 
۵-ایمیل : Gomanartph@gmail.com
تلگرام: @gomanph
مهلت ارسال آثار: ۱۵ بهمن ماه 
انتخاب و بررسی آثار :۱۷بهمن ماه 
اطلاع رسانی : ۱۸ بهمن ماه
دبیر اجرایی: سیامک رضاپور
دبیر هنری: سید علی میرعمادی

در حال بارگذاری آثار
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد