تمدید مهلت شرکت در جشنواره ملی دانشجویی صنایع‌دستی گنجینه

دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

 

مهلت  شرکت درجشنواره ملی دانشجویی صنایع‌دستی گنجینه تمدید شد
 مهلت شرکت دردومین جشنواره ملی دانشجویی صنایع‌دستی گنجینه تا ۲۸ اردیبهشت 97 درتهران تمدید شد.
به‌ گزارش روابط عمومی جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه، محمد‌ باقربلوچ دبیر این رویداد هنری گفت: با توجه به استقبالی که از سوی دانشجویان و دانشگاه ها برای شرکت در جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه شده است٬ مهلت شرکت در این رویداد هنری تمدید شد و زمان بندی برگزاری این رویداد که قرار بود در اردیبهشت ماه برگزار شود به خردادماه موکول شد.
بلوچ ادامه داد: دانشجویان تا ۲۸ اردیبهشت ماه فرصت دارند که در این رویداد هنری شرکت کنند و طرح ها اول اردیبهشت داوری اولیه می شوند و هنرمندانی که طرح هایشان پذیرفته شده از ۱۸ تا ۲۰ خردادماه مهلت دارند تا آثارشان را ارسال کنند. دومین جشنواره گنجینه ۲۷ خرداد افتتاح خواهد شد و اختتامیه آن ۳۱ خردادماه برگزار خواهد شد.
او افزود: «از آنجا که هنرمند امروز در دنیای مدرن و هیاهوی تکنولوژی، میان سنت دیروز و جهان پهناوری که قرن ۲۱ در پیش چشمانش قرار داده؛ معلق مانده است، جشنواره گنجینه تلاشی برای بازشناسی هویت های دیرین مان در گستره جهان معاصر است.»
او افزود: «در این رویداد هنری از همه دانشجویان علاقه‌مند به حوزه هنرهای صناعی (بدون محدودیت در شاخه‌ تحصیلی) دعوت می‌کنیم تا در این جشنواره شرکت کنند.»
بلوچ، درخصوص ضرورت برگزاری گنجینه و رویدادهای مشابه گفت: «با توجه به نیاز اساسی دانشگاه‌ها به‌ویژه در حوزه هنرهای صناعی به پویایی در بخش‌های دانشجویی بر آن شدیم تا جشنواره‌ای باعنوان "جشنواره ملی دانشجویی گنجینه" را در زمینه صنایع‌دستی برگزار کنیم و شرایطی را فراهم کنیم تا کار گروهی و پویایی را در فضای دانشگاهی در میان دانشجویان هنر احیا کنیم.»
اساسی‌ترین هدف این دوره از جشنواره دستیابی به اثری خلاقانه در حوزه هنرهای صناعی است که علاوه بر ریشه‌های فرهنگی محکم، همگام با نیازهای روز انسان معاصر باشد.
بلوچ گفت: «پویایی فضای دانشگاهی برای ترغیب دانشجویان به خلق آثارهنری بدیع و متناسب با نیازهای روز جامعه و ایجاد بستری  برای ارتقای سطح کیفی آثار و سطح علمی دانشجویان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی عملی و  نظری را از اهداف این جشنواره عنوان کرد.»
او ادامه داد: «از دیگر اهداف این جشنواره فراهم کردن زمینه‌ای برای ارتباط مستقیم بین دانشگاه و صنعت و حمایت از تولید کنندگان داخلی است.»
او درباره شرایط آثار ارسالی در بخش پژوهشی گفت: «شیوه نگارش مقالاتی که در این جشنواره شرکت داده می‌شوند، باید براساس استاندارد APA باشد و قبلا نیز نباید در هیچ جشنواره‌ای شرکت داده شده یا منتشر شده باشند. در مرحله نخست چکیده مقالات داوری خواهند شد.»
بلوچ گفت: «به هنرمندانی که آثارشان به بخش نهایی راه یافته، گواهی شرکت در جشنواره اهدا می‌شود و داوری آثار راه ‌یافته به بخش مسابقه نیز توسط گروهی از اساتید مجرب در هر رشته، انجام می‌شود.»
دبیر جشنواره صنایع‌دستی گنجینه دانشگاه هنر افزود: «تحویل آثار در محل نمایشگاه با مسئولیت کامل هنرمند انجام می‌شود و جشنواره مسئولیتی در قبال ارسال آثار از طریق پست برعهده ندارد.»
او خاطرنشان کرد: «به نفرات اول تا سوم شرکت کننده تندیس جشنواره، لوح افتخار و هدیه نقدی جشنواره اهدا می‌شود.»
این جشنواره دربخش عملی با گرایش‌های تخصصی چوب، فلز، سرامیک، شیشه، بافت، نگارگری و تذهیب و  تلفیقی  (Mix Material) برگزار می‌شود.
شرکت‌کنندگان در جشنواره باید دانشجو و یا دانش‌آموختگانی باشند که بیش از سه سال از فارغ‌التحصیلی آن ها نگذاشته باشد و هیچ محدودیتی برای رشته تحصیلی شرکت‌کنندگان در جشنواره وجود ندارد.
هر هنرمند یا گروه هنری مجاز به ارسال 5 اثر عملی و پژوهشی است و آثار باید در ۲سال اخیر خلق شده باشند.
در آثار حجمی 3 تصویر از نماهای مختلف از هر اثر نیاز است و حجم تصاویر ارسالی  باید بین 200 تا 250 مگابایت باشند.
آثاری که دارای بیانیه (Statement) باشند و همچنین آثاری که به صورت گروهی خلق شده باشند امتیاز بیشتری کسب خواهند کرد.
آثار شرکت‌کننده در این جشنواره نباید پیشتر در جشنواره دیگری شرکت داده شده باشند.
 دبیرخانه جشنواره گنجینه به نشانی تهران خیابان انقلاب، روبروی پارک دانشجو کوچه شهید بالاور، معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هنر طبقه پنجم و شماره تماس 66482734 – 021  پاسخگوی علاقه‌مندان است.

شرکت کنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جشنواره www.ganjinefestival.ir  و  یا کانال تلگرامی جشنواره به آدرس https://t.me/ganjinehfestival  مراجعه کنند.

Ganjineh Festival
کانال جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه

در حال بارگذاری آثار
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد