نمایشگاه و ورکشاپ استوری بوردینگ، داستان مصور و تصویر سازی مطبوعاتی

سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

سینما امروزه، هنر-صنعتیست فراگیر، که از تمامی هنرهای شناخته شده، در تولید خود بهره میگیرد و هنر تجسمی بی تردید اساسیترین هنر در جریان خلق اثر سینمایی میباشد. استوری بوردینگ تخته پرشی منعطف و مطمئن در اختیار سازندگان آثار ارزشمند سینمایی قرار میدهد تا مسیر تولید را با اعتماد کامل طی کرده و تصورات خلاقه کارگردان به روشنترین و با کیفیت ترین صورت ممکن بر نوار فیلم نقش بندند.
استوری بورد با به تصویر کشیدن خواسته های کارگردان در شیوه ساخت سینمایی فیلم ، چشم اندازی روشن از چگونگی فیلم دراختیار تمامی گروههای فعال در تولید فیلم قرار داده و در انتقال خواسته های کارگردان به همکاران واحدهای هنری و فنی نقشی بسیار موثر به عهده دارد.
استوری بورد کتابچه راهنمایی است که تیم تولید را در هنگام فیلمبردای از بروز اشتباهات و برداشتهای اضافی پر هزینه و ملال‌آورمصون میدارد. استوری بورد در سطح سینمای حرفه ای جهان، یکی از واحدهای شناخته شده و بسیار مهم در پیش تولید فیلمهای داستانی و مستند محسوب میشود.
تاریخچه استوری بوردینگ به دهه دوم فعالیت سینمایی والت دیزنی باز میگردد. دیزنی برای دستیابی به عملکرد درست چرخه تولید فیلمهای انیمیشن و حفظ مراقبت و تعادل بودجه تولید، اقدام به تشکیل گروه استوری بوردینگ از میان مجربترین طراحان نمود. درسالهای پس از آن و مشاهده سوددهی این روش و عدم تعارض آن به آزادی خلاقیت کارگردانان، دیگر موسسات و استودیوهایسینمایی و شبکه های تلویزیونی اقدام به تاسیس واحد استوری بوردینگ نمودند. در حال حاضر غالب استودیوهای سینمایی و تبلیغاتی معتبر دارای اکیپ هنرمندان استوری بورد میباشند و نیز موسسات مستقل این حرفه در سراسر جهان به طور منظم به عرضه این خدمت اشتغال دارند.

فرهاد فروتنیان در  این نمایشگاه و ورکشاپ 15 اجرای طرح مطبوعاتی خود  که در نشریات اروپایی به چاپ رسیده اند و چند نمونه صفحات استوری بورد و داستان مصور جهانی را به نمایش خواهد گذاشت.

 از علاقمندان به آشنایی با این کار تجسمی و نیز فراگیری آن دعوت  میشوند که در روز افتتاح (چهارشنبه 19اردیبهشت) ساعت 5 بعد از ظهر در مدرسه هنری ایده حضور یابند و در جریان یک نشست پرسش و پاسخ 2 ساعته با ایشان با تمام ابعاد آموزشی و عملی این دوره آشنا شوند.

در حال بارگذاری آثار
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد