حضور گوهر دشتی در دوسالانه‌ی تایلند، کُرات ۲۰۲۱

حضور گوهر دشتی در دوسالانه‌ی تایلند، کُرات ۲۰۲۱

یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

دوسالانه‌ی تایلند، کرات ۲۰۲۱ که با هدف دعوت از هنرمندان جهت ارائه‌ی آثار فضا-محور برگزار می‌شود سرانجام پس از وقفه‌ی طولانی به‌دلیل پاندمی برگزار شد. در آخرین دوره از دوسالانه‌ی تایلند ۵۶ هنرمند از ۲۶ کشور جهان حضور دارند که گوهر دشتی، هنرمند ایرانی، نیز در این دوره حضور دارد. 
پس از موفقیت دوسالانه‌ی تایلند، کرابی ۲۰۱۸، دفتر هنر معاصر و فرهنگ وزارت فرهنگ تصمیم بر برگزاری دوره‌ی بعدی در کُرات گرفت. بنا به غنای این منطقه و موقعیت آن به‌عنوان تقاطع سه حوزه‌ی فرهنگی (Thai, Khmer, Lao) از هنرمندان بسیاری دعوت شد تا با جوامع محلی همکاری کنند تا با ادغام تاریخ، هنر و فرهنگ، آثار هنری برای مناطق طبیعی و فضاهای عمومی پیرامون شهر کُرات، پَک چُنگ و پیمای خلق شوند. در این دوره چالش اصلی ارائه‌ی هنر ملهم از منطقه و موقعیت مکانی و با تمرکز بر اکولوژی منطقه است. این دوسالانه از تاریخ ۱۷ آذر ۱۴۰۰ آغاز و تا ۱۱ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.  

منبع خبر: thailand biennale

در حال بارگذاری تصاویر loading

مطالب مرتبط

جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد