نمایش دیدنی از شیرین نشاط

نمایش دیدنی از شیرین نشاط

یکشنبه ۲۶ دی ۱۴۰۰

سایت artsy ده نمایش انفرادی پیشگام در سال ۲۰۲۲ را معرفی کرده است. نمایش‌هایی که باید آن‌ها را ببینید. در این لیست نمایش‌های انفرادی قابل‌توجهی قرار گرفته است که در میان آن‌ها نمایش انفرادی شیرین نشاط در موزه هنرهای معاصر تورنتو به چشم می‌خورد.

«سرزمین رؤیاها»، اولین نمایش بزرگ شیرین نشاط در دو دهه‌ی اخیر در کانادا است. این نمایش با محوریت فیلم بلند این هنرمند با همین عنوان شکل گرفته است. علاقه‌ی نشاط به عکاسی از ماهیت رسانه‌ای، سورئال و صمیمی آن ریشه می‌گیرد که از طرفی به‌عنوان ابزار کنترل استفاده می‌شود. در «سرزمین رؤیاها» (۲۰۲۱) یک زن‌ جوان ایرانی که در اداره‌ی سرشماری ایالات متحده‌ی آمریکا کار می‌کند، از خانه‌ای به خانه‌ای دیگر می‌رود تا اطلاعاتی درباره‌ی رؤیاها و کابوس‌های ساکنان ایالات متحده جمع‌آوری کند. شخصیت اصلی فیلم از افرادی که با آن‌ها مصاحبه می‌کند، عکس می‌گیرد. سپس عکس‌های او به یک آزمایشگاه ایرانی فرستاده می‌شود تا مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرند. بیش از ۱۰۰ پرتره که برخی از آن‌ها با دست‌نوشته‌ای از خط فارسی پوشانده شده‌اند، در موزه‌ هنرهای معاصر تورنتو به نمایش گذاشته می‌شوند. نشاط با ترکیب فیلم و عکس، از جمله پروژه «زنان الله» به‌عنوان یکی از تخیل‌پردازترین هنرمندانی که در‌حال‌حاضر فعالیت می‌کند شناخته می‌شود. 

منبع: Artsy

در حال بارگذاری تصاویر loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد