محکومیت سارقان گرافیتی بنکسی

محکومیت سارقان گرافیتی بنکسی

یکشنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱

هشت نفر به اتهام سرقت گرافیتی بنکسی محکوم شدند

هشت نفر به‌ اتهام سرقت یک اثر هنری از بنکسی که در سال ۲۰۱۹ بر درب اضطراری سالن «باتاکلان» در پاریس، نقش بسته بود، محکوم شدند. این گرافیتی با عنوان «دختر اندوهگین» یادبود قربانیان حمله‌ی تروریستی سال ۲۰۱۵ در یک کنسرت است که توسط سه مرد مسلح، ۹۰ نفر کشته و ۴۱۳ نفر زخمی شدند. بازماندگان این حادثه از طریق همین درب اضطراری توانستند به خیابان بگریزند.  

سرقت این اثر تنها ۷ ماه پس از خلق آن  در ژانویه سال ۲۰۱۹ رخ داد که باعث برافروخته‌ شدن خشم عمومی در فرانسه بود. در ژوئن سال ۲۰۲۰ طی گزارشی از سوی مقامات ایتالیا، اعلام شد که این اثر در مزرعه‌ای متروکه در ناحیه ابروتزو ایتالیا کشف شده است. این کشف، حاصل همکاری فراملی بین مقامات فرانسه و ایتالیا بود. 

به گفته‌ی مقامات فرانسوی این هشت نفر به‌صورت ناشناس در سپیده‌دم وارد سالن باتاکلان می‌شوند و اقدام به بریدن لولاهای در و انتقال آن با یک کامیون می‌کنند. 

هم‌اکنون این هشت نفر به اتهام سرقت این اثر هنری محکوم شده‌اند اما با توجه به قیمت قابل‌توجه آثار بنکسی در سال‌های اخیر، میزان سرقت این آثار نیز رو‌به‌افزایش است. 

این‌ در‌حالی‌ است که هنر خیابانی متعلق به مردم است و بنکسی در سال ۲۰۰۸ به مخاطبان و علاقه‌مندان خود توصیه کرده بود آثاری که او در خیابان خلق کرده‌ است را خریداری نکنند. 

 

تنظیم خبر: الهه رمضانی مقدم

 

منبع: ARTnews

 

در حال بارگذاری تصاویر loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد