فروش سنگ کلیه به‌عنوان ان‌اف‌تی

فروش سنگ کلیه به‌عنوان ان‌اف‌تی

دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

دیوید کراننبرگ، کارگردان فیلم‌های ترسناک، سنگ کلیه دفع شده‌ی خود را به‌عنوان ان‌اف‌تی می‌فروشد. 

این هنرمند هم‌اکنون تصویری از سنگ کلیه خود را به‌عنوان ان‌اف‌تی ارائه کرده است. این ان‌اف‌تی در پلتفرم SuperRare با قیمت اولیه ۱۰ اتریوم معادل ۳۰۰۰۰ دلار به حراج گذاشته شده است. کراننبرگ در حال بررسی امکان فروش این سنگ‌ها به صورت فیزیکی است. 

او در یک پست توضیح داد که چگونه به مجموعه‌ی از ذخایر معدنی‌ای که در دو سال گذشته از بدن او عبور کرده است، به‌‌عنوان یک ابژه با پتانسیل هنری نگاه می‌کند. او در این پست یادآور شد که دکترش از او خواسته است که بر روی این سنگ‌ها آزمایش انجام دهد تا عوامل ایجاد این بیماری را تشخیص دهد اما او از انجام این آزمایش خودداری می‌کند که باعث آسیب به بافت و فرم آن‌ها نشود. 

فروش سنگ کلیه دیوید کراننبرگ به عنوان ان اف تی

او اظهار داشت: «من فکر می‌کنم آن‌ها برای از‌بین‌رفتن بیش‌از‌حد زیبا هستند. این زیبایی از درون من می‌آید.»

عنوان «زیبایی درونی» بر روی این ان‌اف‌تی به دیالوگی از فیلم «شباهت کامل» (Dead Ringers) (۱۹۸۸) ساخته‌ی این کارگردان، اشاره دارد. فیلمی که درباره‌ی دو پزشکِ متخصصِ زنان و زایمان و دوقلوی همسان است. در بخشی از فیلم یکی از دوقلو‌ها به دیگری می‌گوید: «نمی‌فهمم چرا برای اندام داخلی بدن مسابقه‌ی زیبایی برگزار نمیشه، زیباترین طحال، بهترین کلیه.»

 

او در بیانیه‌ی این ان‌اف‌تی نوشت: «من در این سنگ‌های کلیه، روایتی درخشان که از اندام‌های درونی من خلق شده است، می‌بینم.»

 

تنظیم خبر: الهه رمضانی مقدم

 

منبع: artnet

 

در حال بارگذاری تصاویر loading

مطالب مرتبط

جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد