نمایش جدید موزه هنرهای معاصر

نمایش جدید موزه هنرهای معاصر

دوشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

نمایش جدید موزه هنرهای معاصر تهران با عنوان «نمایشگاه مینیمالیسم و کانسپچوال آرت» در تاریخ ۳۱ خرداد ماه افتتاح می‌شود. 

«نمایشگاه مینیمالیسم(کمینه‌گرایی) و کانسپچوال‌آرت (هنر مفهومی)» به کیوریتینگ بهرنگ صمدزادگان با ارائه بیش از ۱۲۰ اثر از ۳۴ هنرمند، ساعت ۱۷ سه‌شنبه ۳۱خرداد‌ ماه افتتاح می‌شود و از روز اول تیر تا ۲۷ شهریور ماه، برای علاقه‌مندان در دسترس است. 

نمایشگاه مینیمالیسم و کانسپچوال آرت، تلاش دارد بخشی از گنجینه ارزشمند موزه هنرهای معاصر تهران را ارائه کند، که در میانه قرن بیستم میلادی تعریفی نوین از هنر را که تا پیش از آن متصور نبود،  پیشنهاد داد.

اولویت بخشیدن به فکر و اندیشه به جای جلال و شکوه زیبایی‌شناختی مدرنیستی، دگرگونی‌های بزرگ در دنیای هنر پدید آورد و هنر را وارد ساحت‌هایی کرد که تعجب‌ها را برانگیخت.

در نمایشگاه مینیمالیسم و هنر مفهومی آثار هنرمندانی از جمله، سل‌له‌ویت، جوزف کاسوت، جان بالدساری، اد راشا، یان دیبتس، دنیس اُپنهایم، برنار وُنه، شوساکو آراکاورا، مارسل دوشان، گیلبرت و جرج، دانلد جاد، رابرت اسمیتسون، میکله زازا، برند و هیلا بکر، گرفان الک، ژاکلین وینزور، تری اتکینسون و مایکل بالدوین، بورلی پپر، پیتر استرویکن، من ری، میشل آنجلو پیستولتو، رابرت موریس، مارسل بروتهرس، میشل استوارت، راجر ولش، دن فلاوین، کیت سونیر، اد راینهارد، اگنس مارتین، دیتر روث، کریستو و ژان کلود، فرانک استلا، گوردون ماتاکلارک، دنیل اسپوئری، به نمایش گذاشته خواهد شد.

 

تنظیم خبر: الهه رمضانی مقدم

منبع: صفحه‌ی اینستاگرام موزه هنرهای معاصر

 

در حال بارگذاری تصاویر loading

مطالب مرتبط

جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد