گزارش تصویری نمایش‌ مجمع الجزایر تنهایی از  سارا حسینی

گزارش تصویری نمایش‌ مجمع الجزایر تنهایی از  سارا حسینی

یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

عنوان: مجمع الجزایر تنهایی

گالری: پروژه‌های آران

کیوریتور: امیرعلی قاسمی

هنرمند: سارا حسینی

تاریخ برگزاری: ۱۸ شهریور تا ۸ مهر۱۴۰۱

ساعات بازدید: ۱۳ تا ۱۸

____

پروژه‌های آران در نمایش «مجمع الجزایر تنهایی» به ارائه‌ی آثار سارا حسینی به کیوریتینگ امیرعلی قاسمی پرداخته است. امیرعلی قاسمی در بخشی از بیانیه می‌نویسد: «نمی‌دانیم، آنچه می‌بینیم توتم‌هایی هستند که پذیرای دخیل‌ بستن‌های سارا هستند یا ارواحی ‏که از فضای روحانی گذشتگان از بالا به ما می‌نگرند، خیلی بالا.»

 نمایش‌ مجمع الجزایر تنهایی از  سارا حسینی

همانطور که نفس می‌کشیم/ مجسمه‌های سارا حسینی احساسات، دگردیسی و جهش را القا می‌کنند. فرم‌ها نتیجه‌ی گفتگو و چالش هنرمند با موادی است که برای مجسمه‌سازی انتخاب می‌کند: لایه‌های پاپیه ماشه که با ظرافت و قدرت بر اسکلت‌های سازنده‌ی خود لیز می‌خورند و بر جای نهایی خود تثبیت می‌شوند و اشیا یافته‌شده، خرده‌ریزها، دورریخته‌شده‌ها و چوب که دستمایه‌ی کار هنرمند هستند. نهایتا بافت و تکمیل آثار در تقابل با تمامی این مواد به نقطه‌ی آخر می‌رسد.

اثار سارا حسینی در نمایش مجمع الجزایر تنهایی

نمایش مجمع الجزایر تنهایی در پروژه های آران

در این رفت و برگشت پرانرژی مواد و روایت‌ها، پیکرهایی که تنها ایستاده‌اند و عمدتا زن هستند شکل می‌گیرند که بر فردیت خود اصرار دارند. همزمان خطوط ظریفی که تمامی انسان‌ها را به هم پیوند می‌دهند نیز در کلیت مجموعه ظاهر می‌شوند. این شخصیت‌های مرموز و فناپذیر، بر قدرت فردی خود پافشاری می‌کنند، تمامی خطوط و بافت‌ها ترجمان قدرت هستند، این که پیروز می‌شوند یا شکست می‌خورند اهمیت زیادی ندارد، چرا که توانایی‌هایشان کاملا واضح هستند.

نمایش‌ مجمع الجزایر تنهایی از  سارا حسینی و کیوریتی امیرعلی قاسمی

بار تاریخی و فرهنگی این آثار از رد زمان و فضا گذر می‌کند. هنرمند از طریق فرم‌ها و مواد، و با انتقال احساسات خود و آنچه که برایش نامی نیست، صحبت می‌کند. این نمایشگاه دعوتی است برای مشاهده‌ی آثاری که فوق‌العاده هوشمندانه و مملو از احساس می‌باشند. خاطرات، تصاویر، مکان‌ها و جهان‌هایی متفاوت در کنار هم قرار می‌گیرند تا زمان از یاد برود.

اثار سارا حسینی در نمایش مجمع الجزایر تنهایی در پروژه های آٰران

📝 نازیلا نوع بشری 

📷 گل‌سمن مهدیان

 

🔎 گزارش کامل این نمایش را در وبسایت گالری‌اینفو ببینید.

🏷 این گزارش به سفارش و با حمایت پروژه‌های آران تهیه و تنظیم شده است.

 

در حال بارگذاری تصاویر loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد