گالری گلستان برای همیشه تعطیل شد

گالری گلستان برای همیشه تعطیل شد

شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲

لیلی گلستان از تعطیلی «گالری گلستان» بعد از ۳۵ سال فعالیت خبر داد و گفت که نمایشگاه‌های این گالری از این پس فقط به شکل «مجازی» برگزار خواهد شد و درهای گالری بسته می‌ماند.

خانم گلستان روز سه‌شنبه دوم خرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت که بسته شدن این گالری از ابتدای امسال موقت نبوده و دیگر به شکل حضوری پذیرای بازدیدکنندگان نخواهد بود و «برای همیشه» تعطیل شده است.
گالری گلستان که در سال‌های اخیر از مشهوترین اماکن نمایش‌دهنده آثار هنرهای تجسمی در ایران بود، از اسفند ۹۸ و در ابتدای شیوع کروناویروس درهای خود را با امید برای آینده‌ای بهتر و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بست. پس از مدتی اما بار دیگر گلستان با راهکار برگزاری نمایشگاه در فضای مجازی میزبان علاقه‌مندان به هنر و البته خریداران آثار هنری شد. این شرایط حدود یک سال و نیم ادامه داشت تا اینکه درهای گالری گلستان سرانجام با آثاری از محمد احصائی در آبان ۱۴۰۰ به روی تماشاگران حضوری بازگشایی شد. البته گلستان درباره برگزاری نمایشگاه‌ها به صورت آنلاین گفته بود:‌ «خوبی نمایشگاه آنلاین این است که بسیار دیده می‌شود. ما از این طریق حدود ۴۰ نقاشی فقط به خارج از کشور و یا به شهرستان‌ها فروختیم.» 
او درباره انگیزه‌اش برای بازگشایی نمایشگاه‌های حضوری هم گفته بود: «انگیزه‌ام برای بازگشایی این بود که دلم برای رودررویی با تماشاگرها و تبادل نظر درباره آثار و دیدن هنرمندان تنگ شده بود.» 
گالری گلستان اما مدتی پیش اعلام کرد که برای همیشه درهای خود را به روی مخاطبانش بسته است و از این پس فقط به صورت مجازی فعالیت خواهد کرد. لیلی گلستان در همین راستا اعلام کرد: ما به صورت آنلاین کار می‌کنیم و این تجربه ما موفق بوده است. از آن‌جایی که استقبال بسیار زیاد بود بنا را بر این گذاشتیم که از این پس هر هفته به صورت موازی دو نمایشگاه برگزار کنیم. 
گلستان گفت: این تعطیلی موقتی نیست و گالری گلستان برای همیشه تعطیل شد. 
بر همین اساس در حال حاضر دو نمایشگاه مجازی در این گالری در حال برگزاری است. این روزها نمایشگاه آنلاین تذهیب و گل و مرغ ربابه منوچهری و نمایشگاه آنلاین نقاشی و مجسمه مریم مقصودی در سایت گالری گلستان قابل بازدید است. این دو نمایشگاه روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا  سوم خردادماه ادامه خواهد داشت. 
نمایشگاه آنلاین نقاشی ناهید مؤمن خانی و نمایشگاه آنلاین نقاشی مریم منصوبی هم از روز پنجم خردادماه به صورت آنلاین در این گالری به نمایش گذاشته می‌شود و تا روز دهم خرداد ماه قابل بازدید خواهد بود.

در حال بارگذاری تصاویر loading

مطالب مرتبط

جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد