دهمین سالانه‌ی هنر پرسبوک به میزبانی خانه منوچهری کاشان

پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹

دهمین سالانه‌ی هنر معاصر پرسبوک همزمان با ده‌سالگی خانه‌ی منوچهری کاشان با عنوان «دستکار» از ۲۷ تا ۲۹ مهر برگزار شد و از ۳۰ مهر تا ۱۵ آبان در معرض نمایش عموم است. دهمین دوره‌ی هنر معاصر پرسبوک با حمایت اداره‌ی کل هنرهای تجسمی، مؤسسه‌ی توسعه‌ی هنرهای تجسمی معاصر و خانه‌ی منوچهری کاشان برگزار شد. بخش مشارکتی این رویداد به سرپرستی ندا درزی از دوران قرنطینه در خانه-استودیو هنرمندان پیش از رویداد پرسبوک آغاز شد و با هدف تعامل و همیاری در مکانی مشخص در حیاط خانه صاحب نصب خواهند شد. هنرمندانی چون هدی اخلاقی، منصوره باغگرایی، فریبا بروفر، الهام رحیمیان، فرزانه شهری، فریده عبادی، میترا ماکویی، نرگس محمدیان و تکتم همتی در بخش مشارکتی این رویداد حضور دارند. سالانه ی پرسبوک در دهمین رویداد از هنرمندانی چون علی اعتبار، آرزو باغ‌ شیخی، مونا جولا، مهشید روشن‌تبار، ابوالفضل شاهی، امید شلمانی، مهدی شیراحمدی، نگار فرجیانی، فاطمه فضایل اردکانی، نرگس هاشمی و علی وفایی‌نژاد دعوت به عمل آورد.

دهمین دورۀ پرسبوک با انتخاب شهر کاشان -مهد هنرهای دستی ایران- به عنوان مرکز برگزاری رویداد، رویکردی مبتنی بر میراث هنری ایرانی اتخاذ کرده و ضرورت حمایت از سنن هنری ملی ایران را طرح می‌کند، و با تمرکز بر امکانات شهر کهن کاشان، هنرمندان را به بازاندیشی در سنن هنری و فرهنگ غنی ایرانی و بازآفرینی آن در هنر معاصر فرامی‌خواند.

ندا درزی که در هنر خود به دغدغه‌‌های عمومی و همه‌گیر زیست معاصر پرداخته است، در رهیافت کیورتوریالش هم برخوردی مشابه دارد و از دوره‌ی پنجم محور اصلی این رویداد را بر اهداف بلندمدتى در راستای حفظ محیط زیست و میراث کهن سرزمین ایران قرار داده و از دوره‌ی هفتم شخصاً به‌صورت کیوریتوریال برگزار کرده است. وی با برگزاری سالانه‌ی پرسبوک در مناطق مختلف ایران و تأکید بر حوزه‌های فرهنگی متفاوت در قالب پروژه‌های مکان‌محور سعی کرده تا فاصلۀ بین هنرمندان با زیست‌ بوم جامعه را کمتر کند. انتخاب این موضوعات بیشتر بر پایه‌ی دغدغه‌های مهم اجتماعی و محیط زیستی بوده است که مفهوم نقادی بوم‌گرا را در آن می‌توان به وضوح مشاهده کرد.

منبع: .persbookart

در حال بارگذاری تصاویر loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد