اخبار کوتاه هفته‌ی چهارم دی ۱۳۹۹

چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹

بررسی آسیب‌های وارده به آثار هنری ساختمان کنگره

صدها نفر از طرفداران ترامپ روز چهارشنبه، ۶ ژانویه ۲۰۲۱، به ساختمان کنگره یورش بردند و حدود ۴ ساعت در آن حضور داشتند. گزارش‌های اولیه نشان می‌دهد که با وجود چندین مورد آسیب به ساختمان و همینطور آسیب به تعدادی از آثار هنری مانند مجسمه‌ی دوازدهمین رئیس‌‌جمهور آمریکا، از آسیب عمده به ساختمان اجتناب کردند. دکتر وُلانین، یکی از متصدیان ساختمان کنگره می‌گوید: «در واقع آنچه بسیار ترسناک است این است که این افراد هیچ احترامی برای هنر قائل نبوده‌اند». عده‌ای از محافظان تاریخی معتقدند باید این نشانه‌ها حفظ شوند تا گویای این حادثه‌ی تاریخی باشند اما مهم است که سهواً نیایشگاهی برای شورشیان فراهم نشود.

ریزش ۷۲ درصدی بازدیدکنندگان موزه ی لوور در ۲۰۲۰

سال پیش به نظر می‌­رسید موزه­‌ی لوور، که در میانه‌ی نمایش رکوردشکنی از آثار لئوناردو داوینچی بود، افزایش چشمگیری در بازدیدکنندگانش داشته باشد؛ اما پاندمی کرونا اروپا را فرا گرفت و این موزه­‌ی پاریسی همچون بسیاری از دیگر مؤسسات درهایش را بست. دوازده ماه بعد، یکی از بدترین میزان بازدیدهای این موزه گزارش شد؛ حدود ۲.۷ میلیون بازدیدکننده یعنی ۷۲ درصد ریزش در قیاس با سال ۲۰۱۹. این موزه حدود نیمی از سال تعطیل بود و تنها در تابستان امکان پذیرش شما محدودی بازدیدکننده را یافت. تعطیلی طولانی‌مدت ضرری معادل ۹۰ میلیون یورو برجای گذاشت.

سیزدهمین حراج هنر مدرن و معاصر تهران

سیزدهمین دوره‌ی حراج هنر مدرن و معاصر حراج تهران با ۱۱۰ اثر از هنرمندان ایرانی روز جمعه ۲۶ دی برگزار خواهد شد.
آثار انتخاب‌شده به مدت دو روز در در تاریخ ۲۴ و ۲۵ دی در معرض مشاهده‌ی عموم علاقه‌مندان خواهد بود و در روز ۲۶ دی طی مراسمی در هتل پارسیان آزادی به حراج گذاشته خواهند شد. 

در حال بارگذاری تصاویر loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد