فروش NFT توسط مخترع شبکه جهانی وب

فروش NFT توسط مخترع شبکه جهانی وب

سه شنبه ۲۲ تیر ۱۴۰۰

مدت‌هاست که انتظار می‌رود اطلاعات رایگان باشند اما پیش‌بینی می‌شود در عصر ان‌اف‌تی‌ها این وضعیت پایدار نخواهد بود زیرا تیم برنرز-لی به همکاری ساتیبز منبع اصلی شبکه جهانی وب را به قیمت ۵.۴ میلیون دلار به حراج گذاشت. این ان‌اف‌تی به‌همراه یک پوستر دیجیتال از امضای برنز-لی، فایل کدهای منبع اصلی، تصویرسازی متحرک بیش از ۳۰ دقیقه کد و نامه‌ای به قلم او که فرآیند طراحی این کد و اثر آن را توضیح می‌دهد به فروش رسید. پیشنهادات برای این کار فقط از ۱۰۰۰ دلار آغاز شد. اما پس از مجموع ۵۱ پیشنهاد، فقط ۱۰ دقیقه قبل از بسته‌شدن  با قیمت نهایی ۵.۴ میلیون دلار فروش انجام شد. گفتنی است بخشی از عواید آن به خیریه‌های مورد نظر آقای برنرز-لی منتقل می‌شود.
شبکه جهانی وب نخستین مرورگر فرارسانه‌ای بود که توسط برنرز-لی و با استفاده از کامپیوتر NeXT که توسط استیو جابز در فاصله‌ی سال‌های ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۷ طراحی شده بود، خلق شد. از آن زمان تاکنون بیش از ۱.۷ میلیارد وب توسط ۴.۶ میلیارد نفر در سراسر جهان بر روی این شبکه ایجاد شده است. تصور برنرز این بود که برنامه‌ای نامتمرکز و با دسترسی آزاد برای همگان ایجاد کند؛ مأموریتی که او همچنان جهت تحقق آن در تلاش است. 
کاساندرا هاتون، رئیس بخش علوم و فرهنگ ساتیبز گفت: «طی چند قرن گذشته بشریت شاهد سلسله تغییراتی بود، که ما را به دوران مدرن منتقل کرد. مانند اثبات گالیله، اختراع ماشین چاپ توسط گوتنبرگ و نظریه‌ی نسبیت انیشتین، اما هیچ‌یک از آنها به اندازه‌ی اختراع اینترنت تأثیر ناگهانی‌ بر زندگی روزانه‌ی انسان نگذاشته‌‌اند». 

منبع خبر artnet

در حال بارگذاری تصاویر loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد