جایزه‌ی ۵۰ هزار دلاری موزه‌ی لوور ابوظبی برای جذب استعدادهای هنر معاصر

یکشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۰

لوور ابوظبی، با مشارکت برند ساعت مچی، Richard Mille، برای حمایت از استعداد‌های نوظهور هنر، مجموعه نمایشگاهی تحت عنوان «هنر ابوظبی در اینجا» با تأمل در انعکاس میراث گذشته، حال و آینده‌ی‌‌ این سرزمین برگزار خواهد کرد. این نمایشگاه از طریق یک فراخوان عمومی از همه‌ی هنرمندان مقیم ایالت متحده‌ی عربی، تا تاریخ ۹ شهریور دعوت به همکاری می‌کند. گفتنی است در سال‌های آینده این فراخوان شامل هنرمندان سراسر جهان نیز خواهد شد.  آثار ۴ تا ۶ هنرمند بعد از بررسی توسط هیئت داوران به مرحله‌ی نهایی و نمایش در موزه راه خواهد یافت و نهایتاً یکی از آن‌ها به عنوان برنده‌ی جایزه‌ی ۵۰ هزار دلاری ریچارد میل، برگزیده خواهد شد. این نام تجاری متعهد شده ‌است‌ که جایزه‌ی ده سال اول را با هدف ایجاد فرصتی برای تعریف مجدد معیارهای خلاقیت هنر معاصر تأمین کند.
به گفته‌ی رئیس فرهنگ و هنر ابوظبی هدف این جایزه علاوه بر تقویت موقعیت این کشور به عنوان یکی از مقاصد جذاب و الهام‌بخش هنرمندان، تسریع در پرورش و ارتقای استعداد‌های منطقه است. مدیریت مجموعه در بیانیه‌ای افزود: «این ابتکار لوور ابوظبی نشان‌دهنده‌ی گامی مهم و روبه جلو در عرصه‌ی هنر معاصر است، زیرا مأموریت ما گستراندن نوری بر ارتباطات بین فرهنگی است چرا که باعث اتحاد ما می شود».

منبع خبر: ARTnews

در حال بارگذاری تصاویر loading

مطالب مرتبط

جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد