ابراهیم حقیقی

Ebrahim Haghighi

ویرایش اطلاعات

ابراهیم حقیقی

متولد ۱۳۲۸، تهران، ایران

تحصیلات

دریافت مدرک دیپلم ریاضی ۱۳۴۶
دریافت مدرک کارشناسی ارشد رشته معماری دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران

بیوگرافی

ابراهیم حقیقی طراح گرافیک، عکاس و مدیر هنری ایرانی، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه گرافیک از سال ۱۳۴۸ آغاز کرد. او عضو انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک (AGI)، عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و عضو انجمن فیلمسازان مستند ایران است. او در نمایشگاه‌های بسیاری حضور داشته و جوایز بسیاری را از آن خود کرده است. 

ابراهیم حقیقی همچنین مدرس رشته گرافیک دانشگاه تهران، دانشگاه فارابی، دانشگاه هنر، مدرسه عالی تلویزیون و سینما و دانشگاه آزاد می باشد.

فعالیت و ساختن چندین فیلم ۸ میلیمتری در سینمای آزاد تهران، همکاری در فیلم آنکه خیال بافت و آنکه عمل نکرد و آغاز همکاری با بخش گرافیک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ساختن فیلم‌های مستند ۳۵ میلیمتری سومین فستیوال تابستانی، طراحی و ساخت ۱۰ قسمت از سریال علی کوچولو از دیگر دست آوردهای ابراهیم حقیقی به شمار می رود. او همچنین چندین دیپلم افتخار کسب کرده است و دیپلم ویژه (گرافیست برگزیده) را در دومین نمایشگاه هنر گرافیک ایران به دست آورد.

ابراهیم حقیقی نخستین پوسترهایش را در سال ۱۳۴۸ برای نمایش‌های هفتگی «تلاش فیلم» احمد جورقانیان کرد. همزمان با تحصیل در دانشگاه با کانون فیلم ایران آشنا شد و به همکاری با سینمای آزاد پرداخت. فیلم هشت میلیمتری «چاه» را بر اساس قصه ای از غلامحسین ساعدی، در سینمای آزاد کارگردانی کرد که جایزهٔ بهترین عکس در نمایشگاه فرهنگ و هنر را دریافت کرد.

ابراهیم حقیقی در سال ۱۳۸۹ برای آیدین آغداشلو، عباس کیارستمی و سید محمد احصائی به مناسبت هنرمندانِ هم عصر ۷۰ ساله و معروف در جهان در مراسمی که توسط اصغر فرهادی برگزار می‌شد مسئولیت ساخت فیلم دربارهٔ آنها را برعهده داشت و این مستند به نام در ستایش هفتاد سالگی را کارگردانی کرد.

ابراهیم حقیقی در طول فعالیت کاری خود در نمایشگاه های متعدد دو سالانه، فردی و گروهی در زمینه های مختلف، داخل و خارج از کشور شرکت داشته و در سال ۱۳۸۲ دبیر هشتمین دوسالانه پوستر تهران گردید.

 

 


 

حراجی‌های شرکت‌کرده ابراهیم حقیقی

در حال بارگذاری تصاویر loading
من چهره‌ام گرفته
۱۳۹۸ | من چهره‌ام گرفته
۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال
loading

آرت‌فرهای شرکت‌کرده ابراهیم حقیقی

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

آثار ابراهیم حقیقی

در حال بارگذاری تصاویر loading
Untitled 26
۲۰۲۱ | Untitled 26
70×70 سانتی‌متر
Untitled 25
۲۰۲۱ | Untitled 25
70×70 سانتی‌متر
Untitled 24
۲۰۲۱ | Untitled 24
70×70 سانتی‌متر
Untitled 23
۲۰۲۱ | Untitled 23
70×70 سانتی‌متر
loading
نمایش بیشتر

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد