قباد شیوا

Ghobad Shiva

ویرایش اطلاعات

قباد شیوا

متولد ۱۳۱۹، همدان، ایران

تحصیلات

رشته نقاشی دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای زیبا ۱۳۴۵
دریافت مدرک کارشناسی ارشد رشته ی گرافیک انستیتو پرت، نیویورک ۱۳۵۹

بیوگرافی

قباد شیوا گرافیست و تصویر ساز است که در طی چندین دهه فعالیت هنری٬ با خلق آثار بدیع توانست به نوعی گرافیک با ویژگی ایرانی دست یابد. به دلیل همین ویژگی برخی از آثارش در موزه‌های مختلف جهان و مجموعه‌داران بین‌المللی جای گرفته‌است.

از فعالیت‌های جنبی او تأسیس بخش گرافیک در صدا و سیمای ایران در سال ۱۳۴۷، راه‌اندازی بخش گرافیک انتشارات سروش در سال ۱۳۵۰ است. او از مؤسسین انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، پایه‌گذار و برنامه‌ریز اولین دوسالانه پوستر تهران است. از دیگر فعالیت‌های او آموزش هنر گرافیک در دانشکده‌های معتبر تهران از سال ۱۳۵۵ تا به حال است.

او در طول سال‌ها تحصیل و کار حرفه‌ای آثار خود را در زمینه نقاشی، عکاسی و به‌خصوص گرافیک در نمایشگاه‌های داخلی و بین‌المللی از جمله انگلستان، فرانسه، آمریکا به تماشا گذاشته است. آثار او بارها در نشریات جهانی انتخاب و چاپ شده‌اند.

انجمن بین‌المللی طراحان گرافیک (AGI) او را به عنوان یکی از ۱۲ طراح گرافیک برتر جهان معرفی کرده و در حال حاضر در مؤسسه شخصی خود در امر مدیریت، مشاورهٔ هنری و همچنین طراحی گرافیک در زمینه‌های مختلف، طراحی محیطی و نمایشگاهی فعالیت دارد.

منتخبی از پوسترهای او در قطع رحلی در سال ۱۳۸۳ و منتخبی از آثار او در قطع جیبی در سال ۱۳۸۴ را مؤسسه پژوهشی فرهنگی چاپ و نشر نظر به چاپ رسانده است و این مطلب نیز برگرفته از همین کتاب‌ها است.

حراجی‌های شرکت‌کرده قباد شیوا

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

آرت‌فرهای شرکت‌کرده قباد شیوا

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

آثار قباد شیوا

در حال بارگذاری تصاویر loading
مرغ سیم و زر
۱۳۸۷ | مرغ سیم و زر
70×100 سانتی‌متر
سرگذشت دختر سلطان
۱۳۸۷ | سرگذشت دختر سلطان
70×100 سانتی‌متر
پسر چوپان
۱۳۸۷ | پسر چوپان
70×100 سانتی‌متر
دیوهای سفید، سیاه و زرد
۱۳۸۷ | دیوهای سفید، سیاه و زرد
70×100 سانتی‌متر
loading
نمایش بیشتر

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد