فرامرز مختارپور

فرامرز مختارپور

Faramarz Mokhtarpour

ویرایش اطلاعات

فرامرز مختارپور

بیوگرافی

دکتر فرامرز مختار پور در سال 1343 در شهر مقدس مشهد در خانواده ای فرهنگی و هنردوست متولد شد. وی از دوران کودکی به هنر نقاشی علاقه مند شد و از زمانی که توانست قلم به دست گیرد، طراحی هایی را که از ذهنیات و یا آنچه در اطراف خود می دید اجرا می کرد. او به تدریج کار نقاشی با آبرنگ و گواش را نیز تجربه کرد. در مقطع راهنمایی مقام دوم مسابقات نقاشی کشوری را کسب نمود. از سن پانزده سالگی با راهنمایی های اساتید معاصر و استعانت از کتب آموزش هنری و یاری جستن از طبیعت، این زیباترین تابلوی خلقت توانست در کنار آبرنگ و گواش در زمینه رنگ روغن و بعدها پاستل نیز تجربیاتی بدست آورد. با توجه به علاقه او و خانواده اش به طبیعت عمده آثار او از طبیعت برداشت شده است.
شرایط خانوادگی و استعداد درسی او در دوران متوسطه باعث شد رشته تحصیلی خود را در علوم پزشکی انتخاب کند و در سال 1361 در رشته پزشکی دانشکده پزشکی مشهد گزینش شود و در سال 1368 فارغ التحصیل گردد و مشغول طبابت شود.
گرچه شرایط به وی اجازه نداده است تحصیلات آکادمیک در رشته نقاشی داشته باشد، اما با توجه به عشق و علاقه او به هنر نقاشی و با وجود مشغله زیاد از هر فرصتی جهت کسب تجربه و خلق آثار نقاشی استفاده می کند. سبک نقاشی وی رئالیسم و ناتورالیسم با گرایشاتی به امپرسیونیسم می باشد. حس درونی و تجربه وی بیش از قواعد آکادمیک در خلق آثار به او کمک می کند که در آثار وی کاملاً مشهود است.
علاوه بر خلق صدها اثر نقاشی، حضور هنری نیز در جامعه داشته است از جمله:

    شرکت او در بیش از چهل نمایشگاه انفرادی و جمعی در داخل و خارج از کشور
    چاپ آثار نقاشی در قالب کارت پستال، پوستر و کتب هنری
    انتخاب یک دوره به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن هنرهای تجسمی مشهد
    شرکت در هیئت داوری چند جشنواره فرهنگی هنری

 

آرت‌فرهای شرکت‌کرده فرامرز مختارپور

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

حراجی‌های شرکت‌کرده فرامرز مختارپور

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

آثار فرامرز مختارپور

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد