رضا آرامش

متولد ۱۳۴۹، ایران

تحصیلات

دریافت مدرک کاشناسی ارشد از دانشگاه گُلداسمیث، لندن ۱۳۷۶

بیوگرافی

رضا آرامش، هنرمند معاصر ایرانی مقیم لندن، در مجسمه ها، عکس ها، اینستالیشن ها و نمایش های خود که از نظر سیاسی و عاطفی متولد شده اند، با خشونت و ظلم در سراسر جهان مقابله می کند و نحوه نمایش تصاویر درگیری ها و تبعات آنها توسط رسانه های جمعی را بررسی می کند. آرامش با بهره گیری از دانش عمیق خود در مورد تاریخ هنر، فیلم و ادبیات، قطعات خود را با جمع آوری تصاویر خبری از منابع چاپی و آنلاین آغاز می کند. سپس وی افراد یا گروه های کوچک از افراد را از این تصاویر جدا کرده و مجدداً نمایش داده و مجدداً ترکیب می کند. این چهره ها که از همه چیز به جز حالات چهره و زبان بدنشان محروم هستند ، به عنوان نمادی کم هزینه برای درگیری انسان ایستاده اند. همانطور که آرامش یک بار توضیح داد: "این همیشه در کار من مهم بوده است. . . آیا بازگرداندن خشونت و ستم ، در زمینه های مختلف ، می تواند با عمل اصلی خشونت درگیر شود یا حداقل ما را به فکر آن اقدام سوق دهد؟ 
او موفق به کسب جایزه ی تحقیق و توسعه‌ ی هنری لندن و جایزه، شورای هنرانگلستان برای نمایش من یک معتقد هستم شده است و آثارش در آرتفر ها و موزه تیت به نمایش درآمده است.

آرت‌فرهای شرکت‌کرده رضا آرامش

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

حراجی‌های شرکت‌کرده رضا آرامش

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

آثار رضا آرامش

در حال بارگذاری تصاویر loading
کنش ۴۲
۱۳۸۷ | کنش ۴۲
124×164 سانتی‌متر
کنش 1۴۴
۱۳۸۲ | کنش 1۴۴
22.8×29.1×7.48 سانتی‌متر
کنش 1۴۶
۱۳۸۲ | کنش 1۴۶
137.16×172.72×48.26 سانتی‌متر
کنش 184
۱۳۹۵ | کنش 184
50×19×10 سانتی‌متر
loading
نمایش بیشتر

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد