شب پیداست

نمایشگاه انفرادی عکس

جمعه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ تا سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
این نمایشگاه تمدید شده است.

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

شب پیداست

امروزه بسیاری از مردم با زندگی در شهرهای بزرگ، زیر گنبدی بزرگ به اسم آلودگی نوری، ارتباطشان با آسمان گسسته شده­ است و ممکن است بسیاری از آنها هیچگاه تا آخر عمر، تجربه دیدن آسمان پرستاره شب را نداشته باشند. از یاد بردن آسمان تراژدی بزرگیست زیرا آسمان همانیست که تمامی تحولات زمین ما را در خاطره دارد و تمامی نشانه‌هایش در زندگی تمامی ملت‌ها از دیرباز نقش بازی‌کرده است. آسمان همانیست که هنوز هم انسان‌های عاشق خود را از حصار شهرها خارج کرده تا با نظاره این طبیعت شگفت‌انگیز، درست همان چیزی را ببینند که پیشینیان‌شان دیده‌اند و یا با چند ساعت تأخیر، تقریبا همانی را ببینند که اقوام مختلف در جایی دیگر از این کره خاکی، آن را به نظاره نشسته‌اند. بر همین اساس از سال­ها پیش تصمیم گرفتم تا با سفر به نقاط منحصر به فرد در ایران و جهان و عکاسی از مناظری بدیع زیر آسمان شب، این تجربه را با مردم شهری به اشتراک بگذارم تا این تصاویر پلی باشد برای پیوند دوباره انسان و آسمان و این همان مسیریست که من و همکارانم در پروژه بین المللی جهان در شب، با شعار "یک مردم، یک آسمان"، در آن قدم برمی­داریم.

حالا در اینجا، درست در میان هیاهو و تمام نورهای شهر تهران "شب پیداست". مجموعه ای از تصاویر که شما را با من در سفر به مکان­هایی با مناظر بدیع، همراه می­کند و زیر چتر پرستاره آسمان قرار می­دهد. اینجا می­توان روبروی هر منظره ایستاد و خود را درون آن دید. اکنون در این فضا شاید راحت­تر بتوان مفهوم این جمله را درک کرد که "شب جهانی را پنهان و عالمی را آشکار می­کند".

طاها قوچ­کانلو

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
This is Neowise, A comet
۲۰۲۰ | طاها قوچ‌ کانلو
A silhouette at night
۲۰۲۰ | طاها قوچ‌ کانلو
The dome of the world
۲۰۲۰ | طاها قوچ‌ کانلو
The glory of the Milky Way above Badab Soorat springs
طاها قوچ‌ کانلو
Hundreds of years of watching the sunset
طاها قوچ‌ کانلو
Under Moonlight
طاها قوچ‌ کانلو
Baobab Street
طاها قوچ‌ کانلو
Yakamoz
طاها قوچ‌ کانلو
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد