آینده جدید

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ تا جمعه ۱۸ تیر ۱۴۰۰

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

در دنیای امروز که فضاهای واقعی و مجازی مبهم‌تر از همیشه در هم تنیده‌اند، گویی محیط مجازی به تنها محیط تعریف‌ و بازتولیدکننده‌ی ساختارهای اجتماعی تبدیل شده است تا جایی‌که این مسئله را خود باورکرده‌ایم و ‌به سهولت در دام آن گرفتاریم!

در مقابل، نمایشگاه عکس، ویدئو و چیدمان ملیکا شفاهی مجددا توجه ما را به یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های هنر در برقراری ارتباط و در برخاستن از آن جلب می‌کند. ما را بر قالی پرنده‌ی آفرینش هنری می‌نشاند، از تجربه‌های روزمره رها می‌سازد و به هزارتوی خلق داستان‌های جدید می‌برد. نمایشگاه ملیکا شفاهی دعوتی است برای این که نظرمان را به یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های فعالیت هنرمندانه، یعنی قابلیت ایجاد تجربه‌ها و برخاستن از آن‌ها، جلب کند.

حسی که ملیکا در ما بیدار می‌کند ریشه در تجربه‌های شخصی او دارد که ارتباطی مابین نقاط مختلف جغرافیایی مانند ایران و فرانسه ایجاد می‌کند. در این نمایشگاه این نقاط مختلف شامل یک کارخانه‌ی سابق تنباکو و یک جزیره هستند؛ اولی جایی است که اکنون تبدیل به یک مجتمع فرهنگی شده و هنرمند در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ آن‌جا اقامت داشته است و دیگری جزیره‌ی هنگام، مکانی که او بارها به آن سفر کرده است.

بخشی از مقاله‌ی «ملیکا شفاهی: آینده‌ی جدید - زیباشناختی از پیوندها»

نوشته‌ی امین مقدم، دانشگاه رایرسون تورنتو

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد