;

خاطره ها-آثار آبرنگ سیمون آیوازیان

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

بیانیه

 

خاطره ها
نمایشگاه آثار آبرنگ سیمون آیوازیان
  
روز جمعه 7 اردیبهشت 1397 نمایشگاهی از آثار آبرنگ سیمون آیوازیان در گالری مریم برگزار می شود. در این نمایشگاه 17 اثر آبرنگ با رویکرد مناظری  از طبیعت و نماهای منظر شهری به نمایش در می آید. 
سیمون آیوازیان در سال 1323 در بندر انزلی متولد شد. نقاشی، موسیقی و عکاسی را به صورت خودآموز از کودکی آغاز کرد. با اتمام دوره دبیرستان وارد رشته معماری دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد و پس از اتمام دوره دانشگاهی به عنوان عضو هیأت علمی به استخدام دانشگاه تهران درآمد، پس از چند سال تدریس جهت ادامه تحصیل عازم فرانسه شد و مدرک دکترای خودد را در رشته معماری و باستان شناسی از دانشگاه سوربون پاریس دریافت کرد و مجدداً در دانشگاه تهران به تدریس رشته ی معماری و در کنار آن عکاسی و موسیقی پرداخت و بالاخره پس از طی مدارج علمی مقام استادی را  کسب نمود. آیوازیان در سال 1384، چنگ زرین جشنواره فجر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در زمینه موسیقی دریافت کرد. او طی دوره دانشگاه همه ساله به عنوان بهترین نوازنده گیتار کلاسیک در مسابقات کشوری انتخاب می شد و تا سال 1354 کنسرت های متعددی برگزار کرد، از ان تاریخ به بعد نوازندگی را کنار گذاشت و فعالیتش را در این زمینه صرفاً معطوف به پژوهش و تدریس کرد.در سال 1385 کتاب "از فرم تا مکان" او که ترجکه و تالیفی است از نحوه نگرش به مبانی معماری در غرب و مقایسه آن با شرق، از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یکی از هفت کتاب منتخب  سال1383 معرفی و به دریافت جایزه و تقدیر نایل گردید.
از ایوازیان تا کنون نمایشگاه های متعدد انفرادی  و جمعی در زمینه آبرنگ و عکاسی برگزار گردیده است.
لازم به ذکر است در کنار آثار آیوازیان چند اثر از سپیده بابازاده نیز به نمایش در می آید. این نمایشگاه تا 17 اردیبهشت برپا است. 
ساعت بازدید نمایشگاه 11 تا 19 می باشد.

 

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد