گزارش تصویری نمایش‌ ناشهر از مهدی محدث

گزارش تصویری نمایش‌ ناشهر از مهدی محدث

یکشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۱

عنوان: ناشهر

گالری: آ

هنرمند: مهدی محدث

تاریخ برگزاری: ۲۰ تا ۳۰ خرداد ۱۴۰۱

ساعات بازدید: ۱۳ تا ۱۸

روزهای تعطیل: شنبه‌ها و یک‌شنبه‌ها

____


گالری آ در نمایش «ناشهر» به ارائه‌ی آثار نقاشی مهدی محدث پرداخته است. محدث در این مجموعه، شهر و رابطه‌ی آن با انسان را کاوش می‌کند. رابطه‌ای که از نظر او خالی از هرگونه کامیابی است و با فقدان‌های بسیار، مامن انسان را به بیگانه‌ای عجیب و غریب تبدیل می‌کند. 

نمایش ناشهر از مهدی محدث

آثار محدث در این نمایش، زنگار، پوسیدگی و نخ‌نمایی شهری که او تجسم می‌کند را به رخ می‌‌کشد. 

شهر، «سرپناهی که بدیهی‌ترین حق هر انسان است».* برای نقاش این مجموعه به غریبه‌ای می‌ماند که سعی در کشف آن دارد. این غریبگی از کجا آغاز می‌شود؟ چطور شهر، به ناشهر تبدیل می‌شود؟ شهروندان در کجای این فرآیند معکوس قرار دارند؟ 

ناشهر تجسم شهری است که برای شهروندان بیش از این ارزشی ندارد. آن‌ها سر در گریبان خود فرو برده و به گذران زندگی مشغول‌اند. به‌زعم من در یک رابطه‌ی دوطرفه شهر، شهروندانش را رها کرده است و بالعکس. رابطه‌ای سراسر اضمحلال و رکود، شهر دیگر برای آدمی خوشایند نیست، تنها غول بی‌شاخ و دمی است که می‌خواهد همه چیز را ببلعد. 

نمایشگاه ناشهر مهدی محدث در گالری آ

نمایش ناشهر

مهدی محدث (۱۳۶۰، مشهد، ایران) دانش‌آموخته‌ی کارشناسی ارشد رشته‌ی نقاشی از دانشگاه هنر و معماری ایران که آثارش تاکنون در بیش از ۴۰ نمایش گروهی به نمایش درآمده است. 

 

*بخشی از نوشته‌ی آسیه مزینانی در باب این نمایش. 

 

 

در حال بارگذاری تصاویر loading

مطالب مرتبط

جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد