با پریا فرخی پیرامون نمایشگاه دشت امکان در گالری شریف

با پریا فرخی پیرامون نمایشگاه دشت امکان در گالری شریف

شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰

به دنبال درک چگونگی «فرآیند دیدن» و جستجوی فرمی در نقاشی ایرانی، راه به جایی بردم که مجموعه پیش رو بخشی از آن است. بستر منظره‌پردازی، زمینه‌ای فراهم ساخت تا آگاهانه و خودخواسته، با ترکیب عناصر ساختارمند و سیال، سطوح متعددی به وجود آیند که با کنترل جهت‌های دید، نگاه مخاطب را به تکاپو وا دارند. در این مجموعه، بعدنمایی، با ایجاد توهمی از عمق و نحوه قرارگیری عناصر در قاب تصویر شکل می‌گیرد؛ اینجاست که سطوح اهمیتی چند برابر پیدا می‌کنند و عناصر کوچک و بزرگ برای تعریف وسعت فضا به کار برده می‌شوند. استفاده از کلاژ این امکان را فراهم آورد تا با تقویت همبستگی میان سطوح مختلف، فرآیند دیدن بیشتر به چالش کشیده شود. دشت امکان صحنه وقوع اختیارات نگاه است.

نمایشگاه «دشت امکان» تا ۱۸ خرداد ادامه خواهد داشت. بازدید از نمایشگاه هرروزه به استثنای شنبه‌ها و تعطیلات رسمی از ساعت ۱۲ تا ۱۸ ممکن است.

🏷 این گزارش به سفارش و با حمایت گالری شریف تهیه و تنظیم شده است.

در حال بارگذاری تصاویر loading

مطالب مرتبط

جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد