;

نمایش پرده خوانی «باغ و درخت سخنگو»

نمایشگاه گروهی

يكشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ تا يكشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵

بیانیه

نمایش پرده خوانی «باغ و درخت سخنگو» در بنیاد لاجوردی

طراحی در ایران دارای پیشینه‌ای طولانی و منحصر به فرد است. یکی از طراحی‌های بنیادین درختِ زندگی در ایران، درختی بزرگ و سرو مانند، ایستاده بر قله‌ی کوهی در میانه‌ی محراب است. این طرح زیبا و پر‌معنا طی سالیان متمادی بر نمونه‌های بیشماری از پرده، قالی و دیگر دست‌بافته‌های ایرانی نشسته است و در طول زمان رفت و آمد بسیاری با دیگر نقاط جهان به‌ویژه آسیا داشته است. در پی مطالعات چند سال اخیر درباره‌ی درختِ زندگی و جزییات آن ذوقِ ساختن طرحی نو از آن برای طراحان گروه مانا ایجاد شد و تمثالی نو از آن با عنوان «درختِ سخنگو» طراحی و ساخته شد. این پرده دارای طول پنج متر است و با استفاده از نقاشی و طراحی و بر اساس متون زرتشتی به ویژه بندهش به عنوان پیش‌نمونه‌ای قدیمی از طرح درختِ زندگی ساخته شده است.
همراهی بنیاد لاجوردی، گالری هفت ثمر و همکاری با پلت فرم پینگ هاب فرصتی را فراهم آورد تا برنامه‌ای تدارک دیده شود و پرده‌ی درختِ سخنگو پرده‌خوانی شود. این برنامه یادآور اهمیت طراحی‌، غنا و زیبایی درخت و وجوهِ نمادین آن و ارتباط تنگاتنگ و در‌هم‌تنیده‌ی پرده‌خوانی با روایت و نمایش و ماندگاری آن در زندگی ما است.


نمایش پرده‌خوانی «باغ و درخت سخنگو» عصر یکشنبه 24 بهمن از ساعت 17 تا 20  در بنیاد لاجوردی به نشانی خیابان نجات الهی، خیابان سپند شرقی، ساختمان 32، پلاک 20 برگزار خواهد شد. منتظر دیدار هنرمندان و هنردوستان گرامی هستیم.

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

نمای چیدمان

در حال بارگذاری تصاویر loading
تصویر چیدمان مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد