علیرضا جدی

متولد ۱۳۴۸، قزوین، ایران

تحصیلات

دریافت مدرک دیپلم معماری، قزوین ۱۳۶۶
دریافت مدرک کارشناسی نقاشی، دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران ۱۳۶۸
دریافت مدرک کارشناسی ارشد نقاشی، دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران ۱۳۷۳

بیوگرافی

 علیرضا جدی نقاش، استاد دانشگاه، آموزشگاه و همچنین عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد هنر و معماری تهران می باشد. جُدِی در نقاشی هایش، اساطیر، نماد ها و پرده های مذهبی، نگاره های کهن ایرانی (چاپ سنگی دوران قاجار)، خط نگاره، متون کلاسیک و طنز سیاه شرایط کنونی جهان را در آغاز کار چون موج هایی کوچک بر گرفته، دگر گونه می کند و به خیزابی تبدیل می کند که از ذهن تجسمی او بر می خیزد. او روایت هایش را با ابهامی از رنگ قرمز و سبز می پوشاند هر گوشه از این نقاشی ها سرشار از پیچیدگی های نمادین و استعاری است و می توان آن را پیرو سنت نقاشی روایت گر معاصر ایران دانست.

جدی نمایشگاه های انفرادی بسیاری در گالری آن، دی، ماه، آریا و ... برگزار کرده است و در نمایشگاهای گروهی متعددی از جمله  از سال ۱۳۶۹ تا کنون، شرکت و حضور در بیش از ۷۰ نمایشگاه گروهی در کشور های ایران، کانادا، ارمنستان، چین، ژاپن، ایتالیا، اردن، بنگلادش، فرانسه و…سه سالانه فرانسه ۲۰۰۲، بنگلادش ۲۰۰۳-۲۰۰۴، شرکت در دوسالانه های پکن ۲۰۰۵، نمایشگاه تصویرسازی کتاب کودک نوما ۲۰۰۸، تورین ۲۰۱۰، لس آنجلس ۲۰۱۱، مسقط ۲۰۱۱، آرت دبی شرکت داشته است.

حراجی‌های شرکت‌کرده علیرضا جدی

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

آرت‌فرهای شرکت‌کرده علیرضا جدی

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading
نمایش بیشتر

آثار علیرضا جدی

در حال بارگذاری تصاویر loading
داستان سر به مهر
۱۳۹۳ | داستان سر به مهر
244×183 سانتی‌متر
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
loading
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد