رویارویی ۲

گردآوری: رهام شیراز

نمایشگاه انفرادی عکس

جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۸ تا پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

رویداد رویارویی ۲ در ادامه‌ی ممارست قبلی‌اش، مشقی درجهت شیوه‌ای تازه برای تولید اثرهنری است. شیوه‌ای که براساس آن تعامل مخصوصی مابین کیوریتور و عکاس -  به مثابه‌ی همکاری‌ رسانه‌ی زبان  با رسانه‌ی عکاسی – برقرار شده است. 
در این رویداد، طی پنج هفته، یک کیوریتور و پنج هنرمند مبادرت به ارائه‌ی  ماحصل مشقی می‌کنند که در وهله‌اول از مواجهه عکاسانه‌ی عکاس با فضا‌های داخلی و خارجی  شکل گرفته است. دروهله دوم، از تعامل کیوریتور با این مواجهات درخلال فرآیندهای زبانی، نقش فرضی و گسترش‌یافته تری برای اشیای عکاسی شده مهیا شده است. 
این تعامل در گفتگویی دایمی مابین کیوریتور و عکاس رد و بدلی هنرمندانه را شکل داده است، به گونه‌ای که اجازه نمی‌دهد شی عکاسی شده صرفا در قاب عکاسانه معنای خود را  کامل کند. در نتیجه، فهم تاریخی ما از اشیا و مفاهیم نیز به چالش کشیده می‌شود. 
به این ترتیب، نوشته‌‌های همراهی کننده‌ی عکس‌ها، گسترش دهنده‌ یا وصل کننده‌ی نقش مفهومی اشیا از داخل قاب عکس به خارج از آن و به مفاهیم فرضی و تازه‌ی زبانی هستند. گسترشی که بیننده را وامی‌دارد نه تنها در خوانشش از مفاهیم، بلکه در خصوصیت عینیت‌گرایی عکاسی نیز تجدید نظر کند.    
 

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد