خاموشی

نمایشگاه گروهی

جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ تا يكشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶

بیانیه

به درازا کشیده است! تا مرزِ شک به تقدیر؛ شک، ابهام می‌آورد و فضا را غبار‌آلود می‌کند. به راستی رنجِ بشر را پایانی هست؟!
حبابی مازوخیستیک تاریخ بشر را احاطه کرده است و رنجی خودخواسته را برای‌اَش تدارک دیده است. ما،‌ آدمیان،‌ بی آن‌که بدانیم،‌ سرمست از پیش رفت‌ها و دست‌یافت‌ها،‌ رو به نابودی می‌رویم و هرروز درمعرض رنج‌های ناشی از دست ساخت‌های "خود و برادران‌مان" هستیم. 
ما آینده را به آیندگان می‌سپاریم، بی لحظه‌ای ترحم. بی‌ رحم،‌ تمام آن‌چه در اختیارمان است را می‌بلعیم و چیزی جز زشتی پس نمی‌دهیم. این گزاره به شدت بد‌بین است و نمی‌خواهد همان به اصطلاح موفقیت‌ها را به دیده‌یِ مهر بنگرد،‌ چه،‌ معتقد است آن‌چه  هر‌روز بر آن پا می‌نهیم تنِ نحیف و بیمار زمین است که در چنگ "ما و برادران‌مان" اسیر است.
ما حفر می‌کنیم،‌ صاف می‌کنیم،‌ سد می‌کنیم،‌ مرتفع می‌کنیم،‌ خون می‌پاشیم و به پیش می‌رویم. آن‌چه با هر قدم به جلو بیش‌تر در انتظارمان خواهد بود،‌ فرارسیدن دورانِ خاموشی است. زمانی که صدای سکوت پس‌ماند‌های " ما و برادران‌مان" گوش را کَر کند.

 

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد