کلوپ ۲۹

گردآوری: روشنک پیروزی

نمایشگاه گروهی

پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تا يكشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

بیانیه

 

کلوپ ۲۹
 
هنرمندان: کلی لایکن، دریا آکای، وداد فامورزاده، سهراب‌ کاشانی، ناتالی پرشویتس و رضا حائری
 
 کیوریتور: الهام پوریامهر
 
 
گشایش: ۳ خرداد ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۰۰
پایان: ۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۳۹۶
 
 
گالری Ag
ساعات بازدید معمولی: ۱۲:۰۰ – ۲۰:۰۰
ساعات اجرای پرفورمنس ها: ۱۸:۰۰ ـ ۱۹:۳۰
برای شرکت در برنامه ها لطفا یک هفته قبل از افتتاحیه با گالری ای.جی تماس حاصل نمایید. لطفا تا قبل از ۲ خرداد ماه ثبت نام نمایید. 
 
ساختمان جدید گالری ای.‌جی: تهران، خیابان کریمخان،
خیابان عضدی جنوبی، پلاک ، (ت) ۱۷۴۸ ۲۶۸۵ ۲۱ ۹۸+
 
www.aggalerie.com
 
 
 
کلوپ ۲۹
 «کلوپ ۲۹» پلتفرمی موقت است که به بازنگری فضاهای نمایشگاهی میپردازد. بخش اول این پروژهی پژوهش محور با همکاری هنرمندان ایرانی و کانادایی اجرا می شود و شرایط متفاوتی را به منظور تجربه بینندگان و مشارکت کنندگان در فضای نمایشگاهی فراهم می کند. پروژه، شامل چیدمان و برنامه های پرفورماتیو و گفتمانی است.
 
«کلوپ ۲۹» روایت ها و آرشیو جمع آوری شده درباره «باشگاه رشت ۲۹» را بازخوانی می کند. این فضای هنری را که  کامران دیبا (معمار)، پرویز تناولی (مجسمه ساز) و رکسانا صبا (موسیقیدان) در سال های ۱۳۴۹- ۱۳۴۶در تهران برپا کردند، را می توان اولین فضای غیرانتفاعی هنری در ایران نامید. ایده اولیه این فضا فراهم کردن پاتوقی برای دورهم جمع شدن، خوردن و آشامیدن، مطالعه و تبادل دیدگاههای فرهنگی و هنری هنرمندان رشته های مختلف بوده است. این فضای منحصر به فرد دارای نمایشگاه دائمی و برنامههایی چون شب شعر، بازی، نوازندگی، اجرای تئاتر و استودیو هنرمندان بوده است. اولین حراج آثار هنر ایران در این باشگاه برگزار شده است.
 
پروژه «کلوپ ۲۹» شامل چیدمان و برنامه های پرفورماتیو چون: «تقریب، رشت ۲۹»، «تاریخ باشگاه رشت ۲۹»، «سخنرانی پشت پرده»، «بچه ادیسه»،«دروازه»، «میان پرده هایی به یاد زاون هاکوپیان»، «انگشت و غذا و گلها»، «کارگاه وزنه برداری با سوپر سهراب»، «مصاحبه خوانی»، «ویدئو های بی صدا»،«گذر و درنگ: ملاقاتی دوباره با معماری ایران»، «شعرخوانی»، «خواندن مجله های دهه ۴۰ شمسی» و «کارگاه آموزشی» می باشد. (چیدمان و مفهوم برنامه توسط کلی لایکن انجام شده است)
 
«کلوپ 29» در تهران با حمایت اصلی «گالری ای.جی» و حمایت ها و همکاری های «موسسه غیرانتفاعی کاف»، «to elaborate; discenter for curatorial projects» (کانادا)، «BC Arts Council» (کانادا) و «Canada council for the Arts» (کانادا) تحقق یافته است.
 
 
 
برنامه ها: (زمان اجرای برنامه ها از ساعت ۶:00 تا ۷:30 بعد از ظهر می باشد)
 
برنامه شماره ۱ (۳ خرداد و ۱۰ خرداد ۱۳۹۷)
«بچه ادیسه»، «تاریخ رشت 29»، «تقریب، رشت ۲۹»، «مصاحبه خوانی» و «انگشت و غذا و گلها»
 
برنامه شماره ۲ (۴ خرداد و ۱۷ خرداد ۱۳۹۷)
«بچه ادیسه»، «سخنرانی پشت پرده»، «خواندن مجله های دهه 40 شمسی»، «کارگاه آموزشی» و «انگشت و غذا و گلها»
 
برنامه شماره ۳ (۱۱ خرداد و ۲۴ خرداد ۱۳۹۷)
«کارگاه وزنه برداری با سوپر سهراب»، «شعرخوانی»، «ویدئو های بی صدا»، «میان پرده هایی به یاد زاون هاکوپیان» و «انگشت و غذا و گلها»
 
برنامه شماره ۴
«گذر و درنگ: ملاقاتی دوباره با معماری ایران» شامل ویدئو، مستندات و سخنرانی هایی از «فریار جواهریان» (چهارشنبه ۹ خرداد)، «ایرج کلانتری» (چهارشنبه ۲۳ خرداد) و «محمدرضا حائری» (چهارشنبه ۳۰ خرداد) می باشد.
•        
 
• با توجه به محدودیت تعداد افراد در برنامه ها، لطفا برای ثبت نام در هر برنامه با شماره تلفن ۲۶۸۵۱۷۴۸ گالری ای.جی تماس حاصل نمایید.
 
 
گفتگو با هنرمندان و کیوریتور: شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷، ساعت ۶:00 بعد از ظهر، ساختمان جدید گالری ای.جی
برای اطلاعات بیشتر:
www.aggalerie.com
www.ka-af.org
www.club29.ca

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
اثر مرتبط یافت نشد.
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد