آن جای محتمل

نمایشگاه انفرادی

جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

هنرمندان نمایشگاه

بیانیه

ایده اصلی طرح ها بر اساس تخیل و برگرفته از دنیای خواب و ترکیب سطوح و احجام مختلف هندسی شکل گرفت. طرح های آماده شده، فضای معماری شده بهم متصل و گسترده ای را به نمایش میگذارد که با چیدمانی پیچیده و درهم شده شهری آشنا و در عین حال ناآشنا را نشان می دهد که خالی از انسان است. پیچیدگی فضا که به نوعی بیانگر وضعیت عصر حاضر است، سوژه ی مدرن یعنی انسان را بلعیده و از کانون توجهات می زداید. سوژه¬های توخالی و حجم های میان تهی نیز خلائی را تداعی می¬کند؛ از نبود حیات ، از مکیده شدن انسان به درون هزار تو ها و ساختارهای درهم تنیده¬ی خودساخته.
مجموعه های شکل یافته، تا حدی بناهای باستانی با کاربردهای آیینی، تدفینی، نیایش گاه و قلعه را یاد آور می شوند که گاه نشانگر نمادهای شخصی نگارنده و گاه نشانگر نمادهای آشنای سرزمین ها و ادیان مختلف همانند معابد و مقابر، طاق ها و ستون ها، مصطبه ها و اهرام هستند که اغلب هویتی برخاسته از فرهنگ دارند و در ترکیب با فرم های دیگر هویت جدیدی را باز تولید می کنند که گاه همراه با کنایه و طنز و ابهام است. 
استفاده از این نشانه ها صرفا کپی برداری از گذشته نیست بلکه بازتفسیر و بازتولید آن در دنیای امروز است که این جز با تلفیق سادگی گذشته و پیچیدگی دنیای امروز امکان پذیر نیست. این همنشینی معمارانه که رابطه میان گذشته و آینده را تداعی میکند منجر به نوعی هارمونی و پارادوکس کهنه و نو گشته است، که ممکن است به تعداد افراد و افکاری که به اثر می نگرند بازتولید معنایی داشته باشد. محیط هایی که نه از گذشته خود کنده شده اند، نه ارتباطی با زمان حال دارد و تصویری کامل از آینده را هم ارائه نمی دهند. 

آثار

در حال بارگذاری تصاویر loading
loading

مجله

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.

ویدئو

در حال بارگذاری تصاویر loading
مطلب مرتبط یافت نشد.
جهت استفاده از امکانات سایت ابتدا وارد شوید.
عضو گالری‌اینفو هستید؟ ورود به گالری اینفو
عضو گالری‌اینفو نیستید؟ ثبت نام در گالری اینفو
مشکلی به وجود آمده است
اثر از آرشیو شما حذف شد اثر به آرشیو شما اضافه شد هنرمند از آرشیو شما حذف شد هنرمند به آرشیو شما اضافه شد گالری از آرشیو شما حذف شد گالری به آرشیو شما اضافه شد نمایشگاه از آرشیو شما حذف شد نمایشگاه به آرشیو شما اضافه شد